כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
שכר, קריירה, משאבי אנוש

פיצוי בגובה 50,000 ₪ ניתן לעובדת שפוטרה לאחר חופשת לידה

27/03/2008

הנשיא סטיב אדלר, השופט יגאל פליטמן והשופטת ורדה וירט-ליבנה, קבעו כי תכלית ההוראה האוסרת על פיטורי עובדת לאחר תום חופשת הלידה היא למנוע מהמעביד לסכל את שובה של העובדת לעבודתה, היא להבטיח את זכות העובדת לחזור לעבודתה בתום חופשת הלידה ועל ידי כך ליתן לה הזדמנות ממשית לחזור ולהשתלב בעבודה ולהוכיח את יכולותיה גם לאחר ההיעדרות הממושכת מהעבודה.

גב' אורלי מורי עבדה בחברת ילו בע"מ, חברה המפעילה חנויות בתחנות התדלוק של חברת "פז" בתפקיד מנהלת חשבונות.

העובדת פוטרה מעבודתה במועד בו היתה אמורה לשוב מחופשת לידה, תוך ששולמו לה פיצויי פיטורים, דמי הודעה מוקדמת ופדיון עבור תקופת 45 הימים.

העובדת הגישה תביעה לבית הדין האזורי נגד חברת ילו, ונגד מנהליה שוקי בונס ורותי מלמד.

התביעה התבססה בעיקרה על הפרת הוראות חוק שוויון ההזדמנויות, בטענה כי פיטוריה בוצעו שלא כדין ובחוסר תום לב על רקע הריון, יציאה לחופשת לידה והיותה אם לילדים רכים.

כן טענה העובדת להפרת הוראות חוק עבודת נשים.

התביעה התקבלה רק בחלקה כנגד החברה, ברכיב של התביעה לתשלום הפרש פיצויי פיטורים עבור תקופה של כשלושה חודשים, אולם שאר רכיבי התביעה נדחו ומכאן הערעור שהוגש לבית הדין הארצי.

בית הדין הארצי קבע, כי תכלית ההוראה האוסרת על פיטורי עובדת לאחר תום חופשת הלידה היא למנוע מהמעביד לסכל את שובה של העובדת לעבודתה, להבטיח את זכותה של העובדת לחזור לעבודתה בתום חופשת הלידה ועל ידי כך ליתן לה הזדמנות ממשית לחזור ולהשתלב בעבודה ולהוכיח את יכולותיה גם לאחר ההיעדרות הממושכת מהעבודה.

הוראת החוק הינה קטגורית, לא מותירה כלל שיקול דעת למעביד, בלתי אם להחזיר את העובדת לעבודה, למעט במקרים חריגים המפורטים בחוק עבודת נשים.

פדיון תקופת איסור הפיטורים בכסף כאשר העובדת מעוניינת ומבקשת לחזור לעבודה, אינה עולה בקנה אחד עם רוח החוק, ומהווה הפרה של חוק עבודת נשים, המקימה זכות לפיצוי.

בית הדין קבע, כי התנהלות החברה עולה לכדי הפרה של הוראות סעיף 9(ג) לחוק עבודת נשים.

אמנם, החברה רשאית להחליט על פיטורי עובדת אם יכולותיה אינן זוכות להערכה מספקת מצד הממונים עליה, ועל פי הערכתם היא אינה מסוגלת להתמודד עם עומס עבודה במידה היוצרת צורך ברור בפיטוריה.

אולם, בהתאם להוראות חוק עבודת נשים, על החברה מוטלת חובה להשיב את העובדת לעבודתה לאחר תום חופשת הלידה כחובה מוחלטת, בלי מקום לשיקול דעת (בכפוף לחריגים הקבועים באותה הוראת חוק), ולתת לעובדת אפשרות ממשית, אמיתית וכנה להוכיח את יכולותיה ולהשתלב מחדש במקום עבודתה.

החברה לא יצאה לידי חובתה בפדיון תקופת 45 הימים בכסף. בית הדין קבע, כי התנהלות זו של החברה מהווה הפרה של חוק עבודת נשים לאור תכליתו, כשמציבים בפני העובדת עובדה מוגמרת בפני פיטוריה, אין לצפות ממנה כי תבחר את האפשרות לעבוד בתקופת 45 הימים תוך ידיעה כי גורלה נחרץ בכל מקרה לפיטורים.

החברה לא הותירה ברירה בידי העובדת, כשידעה שאין לה סיכוי להמשיך לעבוד בחברה לאחר תקופה זו.

במקרה דנן, נקבע על ידי בית הדין, כי התקיימה הפליה אסורה בניגוד להוראות חוק שוויון ההזדמנויות. פיטורי העובדת נבעו מיציאתה לחופשת לידה. לאחר שהעובדת יצאה לחופשת לידה, החליפה אותה עובדת אחרת שהתגלתה כמקצועית יותר ממנה, ועובדה זו לכל הפחות היתה חלק מהשיקולים לפטר את העובדת.

מכאן ניתן להסיק כי אילולא יצאה העובדת לחופשת לידה ומקומה לא היה מתמלא על ידי עובדת אחרת היא לא היתה מפוטרת. העובדת הרימה את הנטל המוטל עליה להראות כי לא היה בהתנהגותה או במעשיה עילה לפיטוריה. גם אם ההפליה האסורה היתה אחד מהשיקולים, יש בכך כדי לבסס טענה להפרה של חוק שוויון ההזדמנויות. לאור האמור, נפסק לטובת העובדת פיצוי בסך של 50,000 ₪. 

הכותבים ממשרד דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי, עורכי דין ונוטריון, משרד המתמחה במשפט מסחרי-מיסויי
סימוכין- ע"ע 627/06, אורלי מורי נ' מ.ד.פ ילו בע"מ ואח'

אלי דורון, עו"ד-  יפעת גוטמן, משפטנית- eli-doron@taxlawyers.co.il, ממשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי www.adviser.co.il

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.