כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
שכר, קריירה, משאבי אנוש

שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים לניהול המשאב האנושי ברשתות קמעונאיות

9/04/2008

בשנים האחרונות ניתן להבחין כי יש יותר פתיחות והכרה בחשיבות והנחיצות של מחשוב תהליכי העבודה במחלקות משאבי אנוש בארגונים בכלל ובחברות מסונפות כגון רשתות שיווק 

בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי שחל, בניהול המשאב האנושי ברשתות קמעונאיות, כתוצאה מהתובנה שבמגזר הקמעונאי המשאב האנושי קריטי יותר מכל תחום אחר להצלחה של הארגון. רוב עובדי הרשת נמצאים בחזית, פוגשים את הלקוחות ומשפיעים ישירות על ההכנסות.

בראשית הדרך האחריות על גיוס העובדים וניהולם הוטלה על מנהלי הסניפים. במקביל, הקימו מחלקות כוח אדם שסייעו ברמה התפעולית ע"י טיפול באיחורים, חיסורים ותיעוד מידע על העובדים באמצעות תיקים ידניים.
ככל שרשתות השיווק התרחבו, הבינו במטה החברה שלא די בניהול הקיים וכי יש צורך להקים מחלקת משאבי אנוש, במטרה לנהל את תהליכי הגיוס ולפתח את כישורי העובדים והמנהלים. הפיתרון התגלה כחלקי, מכיוון שהביזור הרחב של הסניפים וניהול ידני של תהליכי הגיוס ותיקי העובדים יצרו עומס רב על מח' מש"א לצד הקושי לנהל את הגיוסים ב"שלט רחוק".

בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי. יש יותר פתיחות והכרה בחשיבות והנחיצות של מחשוב תהליכי העבודה במחלקות מש"א בארגונים בכלל ובחברות מסונפות כגון רשתות שיווק בפרט.

ישנן  3 מטרות מרכזיות בהטמעת מערכת משאבי אנוש:

בראש ובראשונה, לצמצם באופן משמעותי את עבודת האדמיניסטרציה, ע"י הכנסת תהליכים אוטומטים, כגון: קליטה אוטומטית של פרטי המועמדים, שליחת מכתבים, מערך תזכורות ופעולות שניתן לבצע באופן גורף על קבוצת עובדים/מועמדים. כמו כן, מחשוב תהליכי העבודה מאפשר אחזור מידע על כל נושא: ניוד עובדים בין הסניפים, סיבות לסיום העסקה, אפקטיביות של מקורות הגיוס השונים, כמה כסף ושעות הושקעו בהדרכת העובדים ועוד. בעזרת השימוש במערכת, מנהלי מש"א יוכלו לפנות זמן לפעולות בעלות השפעה רבה יותר על הארגון כמו יעוץ למנהלי הסניפים ופיתוח ארגוני.
המטרה השניה,  לעשות סוף להזנות הכפולות של נתוני עובדים במערכות ארגוניות שונות.

כאשר המערכות הארגוניות "מדברות ביניהן" עם קליטת העובד לארגון יפתח לו אוטומטית תיק עובד בכ"א, נוכחות ושכר. מערכת טובה היא זו שיכולה ל"העביר" נתונים למערכות אחרות ומנגד לקבל מהם נתונים. מטרה זאת חשובה ברשתות שיווק בהם תחלופת העובדים גבוהה וכמות הזנות הנתונים היא כמעט אינסופית.

המטרה השלישית, לנהל תהליך גיוס מקצועי ,יעיל ובעלויות נמוכות. בעזרת מערכת הגיוס מנהל מש"א יכול לרכז את כל תהליכי הגיוס במטה ובסניפים תחתיו ולשמש כגורם מקצועי ומוסמך לכך. יחד עם זאת, לאפשר למנהלי הסניפים להיות מעורבים בתהליכי הגיוס ON-LINE ע"י כלים אינטרנטיים. ברגע שהמערכת מאפשרת קליטה אוטומטית של קורות חיים ואיתור מועמדים מתאימים על גבי המאגר ניתן לצמצם באופן משמעותי את היקף  הגיוס ממקורות שונים כגון: חברות השמה.
כיום ישנם מערכות שניתן להתקינם בסניפי הרשת שמאפשרות למועמד להקליד את הפרטים הרלוונטיים לגביו ומידע זה יועבר אוטומטית למנהל מש"א במטה החברה להמשך התהליך.

כלים אלו יעזרו לרשת השיווק לעמוד בתחרות הקשה של השגת עובדים מתאימים לפני המתחרים.

"לסיכום, כאשר אנו נמצאים בארגון קמעונאי המאופיין בפריסה גיאוגרפית, מטה מרכזי הקובע מדיניות אך רוצה לספק שרות טוב לסניפיו, נדע איך לרתום את הטכנולוגיה לשירותנו. מומלץ כי במגוון הפתרונות הקיימים יוכל הלקוח לקבל פתרון הנותן:

•  כלי בקרה ניהולים לתפקוד הארגון בתחום בו פועלת המערכת

• מענה קרוב ככל הניתן לדרישות הארגון. בחירה במוצר מדף תבטיח לארגון יכולת התקדמות והתפתחות עם המוצר.

• שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומקובלת בעולם העיסקי, על מנת להבטיח כי בקצב בו עולם התשתיות מתקדם ומתפתח, הארגון לא ימצא את עצמו נשאר מאחור ללא יכולת להמשיך ולהתפתח.

• שילוב מקסימלי לשאר המודולים הקשורים לניהול המשאב האנושי (נוכחות,ניהול היעדרויות,תמחיר משימות,סידור עבודה למשימות/מקצוע/תפקיד) ,מערכת הערכות עובדים ,שכר ועוד.

אין ספק כי קבלת החלטה בנוגע למערכת אותה יאמץ הארגון תשפיע על יכולת מנהל משאבי האנוש לבצע את תפקידו ולסייע לארגון לעמוד ביעדים העסקיים.

ניתן ליצור קשר עם אורית בדוא"ל  orita@lavietimetech.com

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.