כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
שכר, קריירה, משאבי אנוש

על התיישנות תביעות המוגשות לאחר סיום יחסי עובד-מעביד

24/04/2008

מה הייתם עושים לו גיליתם כי מקום עבודתכם מונע מכם זכויות המגיעות לכם לפי חוק?

ובכן, בהנחה כי מדובר בעבודה הנחשבת "טובה", סביר להניח כי מעטים הם העובדים אשר באמת היו מסכנים את משרתם ו"מפוצצים" את העניין בו במקום ודורשים את המגיע להם. 

מדוע רק מעטים? משום שהמציאות מלמדת כי בשל החשש לאיבוד מקום העבודה, רוב העובדים בוחרים לשתוק במקרים כגון זה, וממתינים לשעת הכושר הנכונה לדרוש את המגיע להם; דרך כלל, שעת הכושר מגיעה לאחר סיומם של יחסי העובד-מעביד.

ס' 5 לחוק ההתיישנות, תשי"ח – 1958 קובע כי פרק הזמן להגשת תביעה כספית, שאינה נוגעת למקרקעין, הינו שבע שנים. עם זאת, חשוב לציין כי למרות הכלל האמור, קיימים חוקים הכוללים הוראות ספציפיות, אשר קובעות מועדי התיישנות מיוחדים, וככל שמדובר בדיני העבודה ניתן לציין, למשל, את חוק חופשה שנתית הקובע התיישנות של 3 שנים בלבד, או, תביעה לתשלום דמי הבראה המוגשת לאחר סיום יחסי העובד-מעביד מאפשרת להתייחס אך ורק לשנתיים האחרונות במקום העבודה.

עד כאן לגבי תקופות ההתיישנות. אולם, ממתי נתחיל לספור התיישנות? ובכן, ס' 6 לחוק ההתיישנות מלמד כי, ככלל, "תקופת ההתיישנות מתחילה ביום שבו נולדה עילת התובענה". משמע, כשמדובר בדיני עבודה (יחסי עובד-מעביד), ספירת ההתיישנות תחל ביום בו הופרו חוקי העבודה לראשונה.

בהתייחס לשאלה עימה פתחנו את מאמר זה – הרי שסעיף 6 הנ"ל, עלול להזיק לאותם שכירים אשר סובלים תקופה ארוכה מרמיסת זכויותיהם בידי המעביד, ואשר בוחרים שלא לתבוע כל זמן שהם עלולים לאבד את מקום עבודתם בשל כך.

לשם המחשת הבעיה, ניקח שכיר, אשר איננו מקבל ממעבידו תשלום עבור נסיעות למקום העבודה. נניח כי לאחר 10 שנות עבודה- פוטר/התפטר העובד. במצב הקיים, בשל העובדה כי עילת התביעה נולדה לפני 10 שנים, מנוע העובד, מטעמי התיישנות (עד 7 שנים), מלהגיש תביעה כנגד מעסיקו, לאחר סיום עבודתו, בגין כל השנים בהן לא קיבל תשלום עבור הנסיעות.
בדיוק בשל כך, הונחה על שולחן הכנסת בתאריך 2.4.08, ערב היציאה לפגרה, הצעת חוק הקוראת להוסיף בחוק ההתיישנות סעיף מיוחד אשר יקבע כי חישוב תקופת ההתיישנות לא יכלול את הזמן שבו התקיימו בין התובע והנתבע יחסי עובד ומעביד, אשר למעשה, יתחיל את ספירת ההתיישנות רק עם סיום יחסי העבודה בין הצדדים.

בכך מבקשת הצעה זו, למעשה, להגן על זכויותיהם של אותם עובדים אשר מקנן בליבם החשש (הלגיטימי, יש לומר) שמא דרישת זכויותיהם בפני המעסיק תגרום להתנכלות מצדו, להרעת תנאיהם, או אף, חלילה, לפיטוריהם.

חשוב לציין כי הצעות דומות לזו, כבר הונחו על שולחן הכנסת 3 פעמים בעבר, ללא תוצאה.

עוד יצוין, כי הצעה זו ויתרונותיה, אינן חפות מביקורת. על קצה המזלג, נציין כמה מהן:

א. ככלל, הגישה בה אנו מאפשרים, ביודעין, לאדם לשקוד על שמריו במשך כל השנים, ולהגיש תביעה מאוחרת מאוד, למרות שהוא ידע כל השנים כי נגרם לו עוול, איננה מתיישבת עם כללי הצדק וסדרי הדין המשפט הישראלי.

ב. הצעת החוק כלל אינה דורשת כי העובד יעלה בפני מעסיקו את העובדה כי נפגעו זכויותיו. כך למעשה, הפעם הראשונה בה יעלה העניין לדיון בין הצדדים, יהיה רק כעבור שנים רבות – בבית המשפט. אין בכך היגיון, הרי יתכן שמדובר בטעות תמימה של המעסיק, שהיתה יכולה להיות מתוקנת מיד עם פניית העובד (ויובהר, אין הכוונה לדרישה כי העובד "יצא למלחמה" כנגד מעבידו, עם היוודע דבר ההפרה, אלא רק שיביא את הדבר לידיעתו של המעסיק).

ג. לעיתים קורה כי אמנם המעביד "גורע" זכות כלשהי מעובדו, אך בשל כך הוא "מפצה" אותו במקום אחר. למען הסר ספק נבהיר, באופן שאינו משתמע לשתי פנים, כי, אין כל הצדקה למעביד לפגוע בכל צורה שהיא בזכויות עובדו, אולם, יתכן ובסופו של דבר הסידור הנו דווקא "נוח" לעובד, שכן, בשל ההפרה הוא מרוויח זכויות/סכומים אחרים שלא היה יכול לקבל בסיטואציה אחרת. וכך, מקום בו העובד יתבע את מעסיקו כעבור שנים, בשל אותה הפרה, כביכול ("כביכול"- משום שהמעביד כבר "פיצה" את העובד בשל כך), הרי שהדבר לא יהא הוגן כלפי אותו מעסיק, אשר הלכה למעשה נאלץ לפצות את עובדו פעם נוספת.

לסיכום, נציין כי הרעיון העומד מאחורי הצעת החוק הנו נכון, אולם, יחד עם זאת, על הכנסת לוודא כי להוראה זו יצורפו סייגים מתאימים, על מנת שתיושם בחכמה, כך שלא יגרמו עיוותים (כפי שהובאו להלן), ולא תשמש כלי לניגוח מעסיקים בידי עובדיהם הממורמרים.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´:  04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

הצעת חוק התיישנות  הצעת חוק התיישנות
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.