כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

החל מאתמול, 1 בינואר 2008, נכנס לתוקף ההסכם בין שש המדינות החברות במועצת שיתוף הפעולה של המפרץ להקמת שוק מפרצי משותף ביניהן.

2/01/2008

מטרת השוק המשותף החדש היא ליצור שוק מאוחד אשר יגביר את יכולת הביצוע של הכלכלות במדינות ערב הסעודית, קטאר, עומן, בחריין, איחוד הנסיכויות הערביות וכווית.
 
ההחלטה לפתוח שוק משותף בין שש המדינות במפרץ בהן ערב הסעודית, קטאר, עומן, בחריין, איחוד הנסיכויות הערביות וכווית, התקבלה עוד בשנת 2002, ובמשך חמש השנים האחרונות התקיימו ההכנות וההיערכות להקמת השוק המשותף.
 
השוק המשותף צפוי להרחיב את היקף השותפות בין אזרחי מדינות המפרץ בכל הקשור לחופש התנועה, עבודה, השקעות, חינוך, בריאות ושירותים חברתיים.
 
השוק המפרצי החדש מתבסס על העיקרון המתבטא בסעיף השלישי של ההסכם הכלכלי בין שש מדינות המפרץ הקובע שכל אזרחי המדינות הנזכרות יזכו ליחס שווה בכל המדינות ללא אפליה או העדפה, בעיקר בכל הקשור לפעילות הכלכלית ובכלל זה נכסי דלא ניידי ופעילות בבורסות השונות ללא מגבלות.
 
מטרת השוק המשותף החדש למדינות המפרץ היא ליצור שוק מאוחד אשר יגביר את יכולת הביצוע של הכלכלות במפרץ, שיפור היצור ושימוש מושכל ומיטבי במאגרים השונים.
 
נזכיר כי שש מדינות המפרץ החלו בשנת 2005 בישום איחוד מכסים ביניהן כצעד מכין לפתיחת השוק המשותף.
 
השטח הכולל של מדינות המפרץ עומד על 2,673 קילומטר מרובע ומספר תושביהן 35.1 מיליון נפש. התוצר הלאומי הכולל הגיע בשנת 2006 ל-715 מיליארד דולר וחלקו של הפרט בתוצר עמד על 20.4 אלף דולר בממוצע.

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.