כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חילוקי דעות בין משרד הבריאות למוסדות האשפוז הסיעודי בנושא עלות יום אשפוז לקשישים.

2/01/2008

ועדת הכספים של הכנסת, בראשותו של סטס מיסז`ניקוב, תקיים בתחילת חודש מרץ דיון מעקב על מכרוז האשפוז הסיעודי, זאת בניסיון לגשר על חילוקי הדעות בין משרד הבריאות לבין מוסדות האשפוז הסיעודי בנושא עלות יום האשפוז. כך סוכם בדיון שהתקיים אתמול, בוועדת הכספים.

כיום מקבלים מוסדות האשפוז סכום של כ – 330 שקלים על קשיש, ולדבריהם, על פי המכרז החדש, הסכום אותו יקבלו יעמוד על כ- 300 שקל.

אבי גבאי, נציג החשב הכללי, אמר כי הוכנסו שינויים מהותיים במכרז לטובת הקשישים, כגון הוספת 42 מפקחים שיפקחו על המוסדות הסיעודיים וכי טובת הקשיש עמדה לנגד עיניהם כל הזמן. גבאי הוסיף י אם יעצור תהליך המכרז זה לא יפעל לטובת הקשישים המאושפזים.

מירה היבנר, היועצת המשפטית של משרד הבריאות, אמרה כי ”עשיית סדר בנושא מסוים היא לא דבר שהוא תמיד לשביעות רצון כל הצדדים”. לדבריה, ”התחרות היא על האיכות ולא על המחיר: יש תנאי מינימום אבל על האיכות יש תחרות ומכאן השמים הוא הגבול”. לטענתה, משרד הבריאות אינו מפלה אף קשיש והם דואגים להם לא פחות מכל גורם אחר.

רוני עוזרי, יו”ר איגוד בתי האבות, אמר כי ”אין לנו התנגדות לקבוע תקן ומחיר ולעשות סדר בתחום והוויכוח שלי עם משרד הבריאות הוא על שקיפות וניתוח נכון של עלויות.” לדבריו, הוא נדרש כבר היום להוציא כ – 2.5-3 מיליון שקל בשנה על תוספות ולכן הוא תומך בהקמת ועדה ציבורית מקצועית לקביעת עלויות האשפוז.

בסיום החליטה הוועד לקבל את הצעתו של ח”כ חיים אורון (ג`ומס), לפיה משרד הבריאות יתקדם עם הליכי המכרז ובתחילת חודש מרץ תקיים הוועדה ישיבת מעקב על מנת לשמוע את דעתם של כל הצדדים בנושא המכרז. עוד קראה הוועדה לשני הצדדים, משרד הבריאות ונציגי המוסדות הסיעודיים, לשבת לדיונים משותפים ולהגיע להסכמות, התאמות ותיקונים בנוגע לתנאי המכרז, על מנת שיהיו מקובלים על שניהם.

בישיבה נכחו גם חברי הכנסת יעקב ליצמן, ניסן סלומיאנסקי, יצחק בן ישראל, מרינה סולודקין, ראובן (רובי) ריבלין, יעקב מרגי, יצחק וקנין, דב חנין, שלי יחימוביץ` ואלחנן גלזר.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.