כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

משרד התמ"ת בשיתוף עם ח"כ הרב מלכיאור והועדה לזכויות הילד העבירו להצבעה במליאה הצעת חוק של חברי הכנסת מטעם הועדה לזכויות הילד: "הצעת חוק הפיקוח על מסגרות לפעוטות, התשס"ח 2008"

3/01/2008

משרד התמ"ת בשיתוף עם חה"כ הרב מלכיאור והועדה לזכויות הילד בכנסת העבירו להצבעה במליאה הצעת חוק של חברי הכנסת מטעם הועדה לזכויות הילד: "הצעת חוק הפיקוח על מסגרות לפעוטות, התשס"ח 2008" אשר משמעותה כי לא יקיים אדם ולא ינהל בעצמו או באמצעות אחר, מסגרת לפעוטות, אלא אם כן קיבל רישיון לאותה מסגרת לפעוטות בה מתקיימים תנאי הכשירות למתן הרישיון שקבע שר התמ"ת בתקנות ואשר חלקן בהסכמה או בהתייעצות עם שרים אחרים וחלקן באישור ועדה של הכנסת. 

סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי מברך על המהלך החקיקתי להסדרת תחום הגיל הרך בחקיקה ביחס לכל ההיבטים:  החינוכי- טיפולי, בטיחותי ובריאותי  וזאת על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של כלל  הפעוטות השוהים במסגרות לגיל הרך הן בסקטור הציבורי והן בסקטור הפרטי.

שר התמ"ת מציין את היוזמה הברוכה ואת מסירותו הרבה של חה"כ הרב מיכאל מלכיאור בקידום החקיקה בשיתוף עם משרד התמ"ת. השר ישי הודה לחה"כ מלכיאור אשר העלה לסדר היום הציבורי את חיוניות ההסדרה בחקיקה ביחס למסגרות לפעוטות אשר מפוקחות עד כה  על ידי המשרד באופן חלקי.

מטרת הצעת החוק הינה לקבוע בחקיקה הסדר כולל לרישוי ופיקוח על מסגרות לפעוטות שבהן שוהים שהות יומית ארבעה פעוטות ויותר. עד חקיקת הצעת החוק פעל האגף למעונות יום ומשפחתונים בהתאם לחוק הפיקוח על מעונות התשכ"ה -1965, חוק אשר חל על מסגרות שהוגדרו כמקום שהייה של חוסים וגם על מעונות יום  לגיל הרך. הצעת חוק זאת, באה כל כולה לייחד הוראות חוק שיחולו אך ורק על מסגרות חינוכיות לפעוטות שטרם מלאו להם 36 חודשים ואשר בהן שוהים ארבעה פעוטות ויותר באופן רציף לעשרים שעות בשבוע לפחות. 

תמר אלמוג, מנהלת האגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד התמ"ת מציינת כי עם כניסת החוק לתוקף יחיל המשרד את החובה על מסגרות לפעוטות להחזיק ברישיון וכן את הדרישה לעמידה בכל תנאי הכשירות שנקבעו בתנאים לרישיון: כישורים והכשרה של הצוות החינוכי, תנאים תברואתיים,בטיחותיים, פיזיים, סביבתיים ותוכנית טיפולית – חינוכית וסדר יום.

הלשכה המשפטית במשרד התמ"ת אשר שקדה על כתיבת הצעת החוק בשיתוף עם הועדה לזכויות הילד ומשרדי הממשלה הרלבנטיים, מברכת על העברתה במליאה וכן על ההסדר החוקי שנקבע בה לרישוי ופיקוח של מסגרות לפעוטות. ההסדר החוקי לרישוי ופיקוח יאפשר למשרד לבצע אכיפה יעילה באמצעות אמצעי אכיפה שמתקיימים לראשונה בחקיקה החלה על מסגרות לפעוטות, לרבות סגירת מסגרת לפעוטות באופן מיידי במקרה של סכנה ממשית לשלום הפעוטות.

באמצעות מערך כפול של רישוי ופיקוח יבטיח המשרד מחד אכיפה ומאידך הסדרה של קיום וניהול מסגרות לפעוטות.

עוד מציינת תמר אלמוג בחקיקה זו, את הבשורה לציבור ההורים העובדים, אשר יוכלו מיום כניסת החוק לתוקף לצרוך שירותים במסגרות אשר קיבלו רישיון והמפוקחות על ידי המשרד.

היצע המסגרות שבהסדר רישוי ופיקוח יעודד מחד את התעסוקה ויבטיח מאידך, שמירה על שלום הפעוטות ועל רמת טיפול חינוך נאותה. 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.