כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

השר ישי יצא לביקור רשמי בסין בראש משלחת של כ- 40 אנשי עסקים מ-30 חברות מתחומי התקשורת, התוכנה, מדעי החיים, הפיננסים ועוד.

3/01/2008

שר התמ"ת ייפגש עם סגנית ראש הממשלה, עם עמיתו הסיני ועם שרים אחרים, ויקח חלק בסמינרים עסקיים שיערכו בבייג'ין, שנג'ן וסיצ'ואן.

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, מר אלי ישי, ייצא החודש ב- 13/1 לביקור רשמי בן 5 ימים לסין, בהזמנת שר הסחר הסיני – Mr. chen Deming. לשר תתלווה משלחת עסקית המאורגנת ע"י המכון הישראלי ליצוא ולשת"פ בין לאומי בראשותו של דוד ארצי, יו"ר המכון, ובהשתתפותן של כ- 40 נציגים מלמעלה מ-  מ-30 חברות מתחומי התקשורת, התוכנה, מדעי החיים, הפיננסים ועוד. 

השר ישי ייפגש עם סגנית ראש הממשלה – Mme.Wu Yi ועם עמיתו שר הסחר הסיני, עמו ידון על מזכר להגברת השת"פ בין חברות ישראליות לסיניות בתחומי החקלאות,IT,  טלקום וטכנולוגיות מים. כמו כן, ידונו השרים בשילוב חברות ישראליות במכרזים ממשלתיים ובפרויקטים גדולים בסין. השר ישי אמור יפגוש גם את שר המדע –  Mr Wan Gang לדון עמו על הגברת השת"פ במו"פ בין המדינות. עוד יפגוש השר את שר המים הסיני - Mr Chen Lei   ויסכם עמו את הפרטים על הקמת צוות עבודה בין משרדי שמטרתו להציג צעדים מעשיים להגברת שתה"פ בתחום טכנולוגיות המים.

במהלך הסמינר העסקי שיתקיים בבייג'ינג ייפגשו השר וחברי המשלחת העסקית עם נציגים בכירים מהקהילה העסקית הסינית, ויערכו פגישות עסקיות ממוקדות. 

בשנג'ן ייפגש השר ישי עם ראש העיר ועם בכירי חברות סיניות גדולות במטרה לקדם השקעות שלהן בישראל. בנוסף יתקיים סמינר עסקי שהשר יפתח אותו בהשתתפות חברי המשלחת העסקית וחברות מקומיות במהלך הסמינר יתקיימו פגישות אישיות לחברי המשלחת עם נציגי חברות מקומיות שיתואמו מראש.

במהלך הביקור בשנג'ן יחנוך השר ישי באופן רשמי את משרד הנציגות המסחרית של משרד התמ"ת. פתיחת המשרד מבטאת את מאמציו  של המשרד לעזור לחברות ישראליות להגביר את הפעילות שלהן בסין. משרד התמ"ת בחר לפתוח משרדו השני בסין בשנג'ן בשל היותה המרכז הסיני לתעשיות ההיי-טק, ובשל החשיבות הרבה בפיתוח הקשרים של סקטור ההי-טק הישראלי עם עיר זו.

כמו כן יבקר השר ישי בעיר צ'ינגדו בירת פרובינציית סי'צואן, וייפגש עם מושל הפרובינציה. גם כאן יתקיים סמינר עסקי במתכונת הסמינר בשנזן. יהיה זה ביקור ראשון של שר תמ"ת בפרובינצייה זו, והדבר מבטא את שאיפת משרד התמ"ת להרחיב את שיתופי הפעולה בסין לפרובינציות שמעבר לחוף המזרחי הסיני המפותח והרווי.

יחסי הסחר עם סין

הסחר ההדדי עם סין בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2007 עמד על כ- 4.03 מיליארד דולר, גידול של כ- 30% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

היצוא לסין לתקופה זו עמד על 737 מיליון דולר. מרכיבי היצוא העיקריים הינם: מכונות ומכשירים מכאניים 37%, מינרלים ומוצרים כימיים 15%, יהלומים ומתכות יקרות 17%, תקשורת, אופטיקה ומוצרי מעבדה 15%.

היבוא מסין לתקופה זו  הסתכם ב- 3295 מיליון דולר. עיקר מרכיבי היבוא: טקסטיל והנעלה 16%, מכונות ומכשירים מכאניים 35%, מתכות פשוטות 11% ומוצרים של התעשיות הכימיות 10%
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.