כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

במסגרת כנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה שיתקיים היום יעניק סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי אות הערכה לאלישע ינאי על פועליו לקידום התעשייה לטובת המשק הישראלי לאורך שנים.

3/01/2008

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי ישתתף היום בכנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה. השר ישי רואה בהישגי תעשייה זו את אחד ממנופי הצמיחה המשמעותית שיש למדינת ישראל, ותומך בעבודה שהוגשה על ידי האיגוד למדיניות מוצעת להאצת צמיחת ענפי הטכנולוגיה המתקדמת שבבסיסה הכפלת התעשייה תוך פחות מעשור.

שר התמ"ת הורה את אנשי משרדו לגבש תוכנית המשך להסבת אקדמאים כפי שבוצעה בעבר ושבמסגרתה הוכשרו אלפי אקדמאים למקצועות חומרה ותוכנה בתחום ההיטק.

יצויין כי, התוכנית שגובשה בעבר תרמה תרומה משמעותית בבניית משק כח האדם בתחום ההיטק כאשר בשנים 1997-2002 הוכשרו במשרד התמ"ת (העבודה לשעבר) למעלה מ- 20,000 אקדמאים לתחום מקצועות החומרה והתוכנה ומרביתם נקלטו בתחומי ההיטק ושירותים עתירי ידע.

תעשייה זו הגדילה את היקפה במהלך העשור האחרון ב – 300% וסיימה את שנת 2007 בהיקף של 21 מיליארד דולר ומתוכם 18 מיליארד דולר יצוא.

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי מציין כי אלישע ינאי מהווה מודל למשקיעים ישראלית וזרים כיצד ניתן לנהל בהצלחה יחידה מרוחקת של החברה האמריקאית תוך פיתוח מוצרים חדשניים והגעה להישגים שיווקיים מרשימים.

עוד אמר השר ישי כי "מעבר לעבודתו לאורך שנים רבות, מצא אלישע ינאי זמן להקדיש לענייני הציבור של קהיליית ההי-טק הישראלית.  קשה לדמיין כיצד מדינתנו הייתה נראית היום, אלמלא  בתחילת שנות התשעים הצליח אלישע לשכנע את מקבלי ההחלטות להגדיל את מספר הלומדים  במקצועות האלקטרוניקה והתוכנה.

כתוצאה מכך, ועל פי נתוני הלמ"ס- משנת 1990 עד שנת 2005/06 מספר הבוגרים לתואר ראשון במתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטאות גדל ביותר מ-100% וסה"כ כולל מכללות מדובר על גידול של פי 3.

אלישע בורך בחזון ויוזמה ציבורית וציונית,  פעל וממשיך את פועליו  לקידום התעשייה לטובת המשק הישראלי. אלישע ינאי מקדיש את כל מרצו, מנצל כל במה למען קידום התעשייה בישראל" – אמר השר ישי.

על כל אלה מצא לנכון שר התמ"ת להעניק ליו"ר האיגוד היוצא אלישע ינאי אות הערכה אישי על פועלו בתחומים אלה. מחר במסגרת כנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה מתכוון השר ישי להעניק לאלישע ינאי את אות הערכה.

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.