כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רונית קן, הממונה על הגבלים עסקיים, אישרה מיזוג בין חברת הדירוג מעלות לבין חברת S&P.

3/01/2008

הממונה על הגבלים עסקיים אישרה ביום 31 בדצמבר 2007, מיזוג בין מעלות – החברה הישראלית לדירוג ניירות ערך בע"מ לבין S&P מקבוצת The McGraw – Hill Companies INC ו- Prophet Star LTD, לאחר שהתייעצה בוועדה לפטורים ולמיזוגים. במסגרת המיזוג רוכשת McGraw באמצעות Prophet (חברת בת בבעלותה המלאה שהוקמה לצורך הרכישה) את חברת מעלות במלואה. בכך באה אל סיומה האחזקה המשותפת ארוכת השנים של הבנקים במעלות.

McGraw היא קבוצת חברות בינלאומיות, הכוללות בין ביתר את חטיבת Standart & Poors Rating Services) "S&P"), העוסקת במגוון תחומים וביניהם, דירוג בינלאומי של אשראי, אימוץ סטנדרטים ומתודולוגיה להערכת אשראי בהתאם לכללי באזל II, הפקת מידע הנוגע לדירוג אשראי, שיווק תוכנה להערכת מחירי ניירות ערך ופרסום אינדיקאטורים פיננסיים.

מעלות היא חברה פרטית המוחזקת באופן שווה על ידי בנק הפועלים בע"מ, בנק לאומי לישראל בע"מ, בנק דיסקונט לישראל בע"מ, הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ, יובנק בע"מ, בנק מזרחי טפחות בע"מ, כלל פיננסים ניהול בע"מ, איגוד חברי הבורסה לניירות ערך בע"מ והתאחדות חברות לביטוח חיים בע"מ. מעלות נותנת שירותי דירוג אשראי לגופים ולחברות המעוניינים לגייס כספים בשוק ההון. למעלות הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם S&P הכולל הסכם ידע, הדרכה ותמיכה העונה על דרישה רגולטורית לאישור חברה מדרגת שנקבעה על ידי הממונה על אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר.

בדיקת המיזוג כללה בחינת ההשפעה על התחרות בהיבט האנכי בתחום אספקת שירותי הערכת איכות אשראי למגזר העסקי בישראל. בדיקת המחלקה הכלכלית ברשות ההגבלים העסקיים העלתה כי מעלות וחברת מידרוג הן שתי חברות הדירוג היחידות בשוק הישראלי, אולם ישנם מספר מתחרים נוספים המספקים שירותי הערכת איכויות אשראי. רכישת מעלות על ידי S&P אינה גורעת מתחרים מהשוק ואינה יוצרת חסם כניסה לשוק חברות המדרוג מכיוון שישנן חברות דירוג בינלאומיות מוכרות נוספות היכולות להתקשר בהסכמים עם חברות דירוג מקומיות. יתרה מזאת, כניסתה של חברה עולמית לפעילות בישראל עשויה אף להביא לשיפור התחרות בתחום. לאור כל זאת לא נמצא חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות, ועל כן הוחלט לאשר את המיזוג.
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.