כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

דברי ראש הממשלה לקראת ביקור נשיא ארה"ב בישראל

7/01/2008

להלן מובאים דברי ראש הממשלה,אהוד אולמרט, אתמול בפתח ישיבת הממשלה: "בוקר טוב רבותיי, ביום רביעי השבוע יגיע לביקור נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש. זה יהיה הביקור הראשון שלו כנשיא ארה"ב. הוא ביקר בארץ לפני כן טרם היה לנשיא, הפעם הוא מבקר כאן כנשיא ואנחנו כמובן נקבל אותו בברכה ובשמחה. מדובר בנשיא שמפגין לכל אורך תקופת כהונתו ידידות גדולה, דאגה גדולה לביטחון ישראל ושותפות מלאה איתנו בנושאים מכריעים לביטחונה, לכלכלתה וליחסיה הבינלאומיים של מדינת ישראל. מטבע הדברים נדון איתו על הנושאים החשובים שעומדים על סדר היום הלאומי. אני אקיים איתו שיחות על נושאים שקשורים בסדר היום הלאומי שלנו, ביחסים הבילטראליים. שרת החוץ הגב' לבני תציג בפניו את המהלכים שבעקבות ועידת אנאפוליס להמשך המשא ומתן בינינו לבין הרשות הפלסטינית. שר הביטחון יציג בפניו את הנושאים הביטחוניים הן במה שקשור לרצועת עזה והמשך המלחמה שלנו בטרור שבא משם והן למלחמה שלנו בטרור שממשיך לפעול גם ביהודה ושמרון. נוסף לכך יהיו לנשיא כמובן גם מפגשים אחרים, סיורים ברחבי הארץ, הוא ייפגש גם עם אנשי הרשות הפלסטינית. כאמור מדובר בנשיא ידידותי, אוהד ותומך מדינת ישראל, ומדינת ישראל בהחלט תעניק לו את הכבוד שראוי לו בביקור הזה אצלנו.

ביום חמישי האחרון נורו רקטות ארוכות טווח שהגיעו גם עד לעיר אשקלון. אין ספק שיש בכך מידה של החרפה והסלמה בפעילות הטרור של ארגוני הטרור מרצועת עזה. שר הביטחון הנחה את גורמי הביטחון להחריף את התגובה הישראלית שהייתה חריפה מאוד גם בשבועות האחרונים והיו לה תוצאות מאוד משמעותיות בפגיעה בגורמי טרור מרכזיים ברצועת עזה, ואנחנו נמשיך להגיב וליזום פעילות של גורמי הביטחון שלנו כדי לפגוע בגורמי הטרור ולהגיע לאלה שאחראים לו בכל פינה ברצועת עזה וגם ביהודה ושומרון. סקירה בנושא הזה ימסור שר הביטחון במהלך ישיבת הממשלה.

במקביל אנחנו ממשיכים להשקיע גם בשדרות וגם בישובי עוטף עזה. בישיבת הממשלה היום אנחנו נאשר מנה נוספת של סיוע בסך 23 מיליון ₪ לישובי שדרות ועוטף עזה כדי לסייע להם בהתמודדות עם איומי הטרור הללו שממשיכים להכביד על תושבי האזור. וודאי זכור לכם שבמסגרת תהליכי אישור התקציב אני התחייבתי שכבר במהלך חודש ינואר יועברו 50 מיליון ₪ כדי לחזק את יכולת המיגון וההתמודדות של התושבים שם עם בעיית הטרור. תודה רבה לכם. "

 

 
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.