כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

חברת הדירוג הבינלאומית מודי'ס רוכשת את השליטה במידרוג; מגדילה את אחזקותיה ל- 51%

8/01/2008

הגידול באחזקת המניות משקפת את ביטחונה של מודי'ס בסיכויי הצמיחה החזקה והמתמשכת של מידרוג וכן בחוזקו של שוק אגרות החוב המקומי.

חברת הדירוג הבינלאומית, מודי'ס שירותי משקיעים הכריזה אתמול כי הגדילה את אחזקתה במניות בחברת מידרוג בע"מ, חברת דירוג אשראי ישראלית מובילה, מ-40 ל-51 אחוזים, זאת לאור הצמיחה החזקה והמתמשכת בשוק אגרות החוב המקומי. סגירת העסקה משלימה תהליך שמודי'ס יזמה בספטמבר 2007 כאשר מימשה אופציית רכש קיימת.

כזכור, חברת דירוג האשראי סטנדרט אנד פור'ס (Standard & Poor's), הודיעה לפני כחודש על חתימת הסכם לרכישת בעלות מלאה בחברת מעלות, המתחרה מול מידרוג בשוק הישראלי.

הגידול באחזקת המניות משקפת את ביטחונה של מודי'ס בסיכויי הצמיחה החזקה והמתמשכת של מידרוג וכן בחוזקו של שוק אגרות החוב המקומי. מאז הקמתה והתקשרותה עם מודי'ס, הפכה מידרוג לחברה מוכרת היטב בקרב פעילי שוק ההון הישראלי, הודות לידע הנרחב שלה בתחום שוק ההון, מתודולוגיות דירוג מובילות, אמות מידה מקצועיות גבוהות ואיכות הדירוגים.

מידרוג הוקמה בשנת 2003 ע"י מודי'ס ובעלי מניות ישראליים. בדצמבר 2005 הגדילה מודי'ס את השקעתה ל-40 אחוזים ובעקבות הרכישה הנוכחית, תהיה מודי'ס בעלת השליטה במידרוג. מידרוג מבססת את מתודולוגיות הדירוג שלה על מתודולוגיות הדירוג של מודי'ס. גם במבנה הבעלות הנוכחי תמשיך מידרוג לספק דירוגים של מנפיקים והנפקות בישראל ואילו מודי'ס תמשיך לספק תמיכה טכנית בכל הקשור למתודולוגית הדירוג הכללית והכשרת אנליסטים וכן תמשיך לפרסם דירוגים גלובאליים למנפיקים ישראליים המבקשים מימון בינלאומי ואף מימון בארץ.

"אנו נהנים משותפות משגשגת ומצליחה מאוד עם מידרוג, שאנו מתכוונים להמשיך להרחיב ולטפח", אמר פרדריק דרבון, מנכ"ל בכיר של אירופה, המזרח התיכון ואפריקה במודי'ס שירות משקיעים. "הגדלת אחזקתה של מודי'ס משקפת לא רק את ביטחוננו בהנהלה המקומית, אלא גם את רצוננו להמשיך ולעבוד יחד ובשיתוף פעולה הדוק עוד יותר כדי להפיק את מרב התועלת מהצמיחה בשוק ההון של ישראל".

"אנו נהנים משיתוף פעולה מצוין עם מוד'יס ואנו בטוחים שהשותפות תמשיך לתרום לגידולה והתפתחותה של החברה" אמר גדעון אילת, יו"ר מידרוג. "השותפות מאפשרת למידרוג לספק שירות טוב יותר לקהילת שוק ההון  בישראל".

מודי'ס שירות משקיעים הנה חברה מובילה לדירוג, מחקר וניתוח סיכונים. האתיקה והמיומנות המקצועית של מודי'ס תורמת לשוקי הון יציבים, שקופים ומשולבים, ומגינה על שלמות האשראי. הדירוגים וניתוחי האשראי של החברה כוללים מעל 100 מדינות ריבוניות, 12,000 מנפיקים תאגידיים, 29,000 מנפיקי מימון ציבורי, ו-96,000 התחייבויות של מימון מובנה. מודי'ס מפרסמת גם חוות דעת, מחקרים ופרשנויות על אשראי, המשרתים מעל 9,300 חשבונות לקוחות בכ-2,400 מוסדות בכל רחבי העולם. מודי'ס שירותי משקיעים הנה חברה בת של מוד'יס קורפ. (סימון הבורסה של ניו יורק: MCO), אשר דיווחה על הכנסות של 2.0 מיליארד דולר ארה"ב ב-2006, מעסיקה כ-3,400 איש ברחבי העולם ופעילה ב-27 ארצות. מידע נוסף על החברה ניתן למצוא באתר www.moodys.com

מידרוג הנה חברה מובילה של דירוגי אשראי, מחקרים וניתוח סיכונים בישראל. החברה כוללת שתי קבוצות אנליסטים עיקריות, קבוצת דירוג תאגידים וקבוצת דירוג מימון מובנה. מידרוג דירגה איגרות חוב שהונפקו על ידי מוסדות ממשלתיים, בנקים, חברות ביטוח, חברות אחזקות ותאגידים ממגזרים רבים ושונים לרבות נדל"ן, תעשיה ושירותים. מידרוג הנה חברת דירוגי האשראי המובילה למוצרים מובנים ומימון פרויקטים בישראל. החברה הציגה לאחרונה מתודולוגית דירוג איכותית לקופות גמל וקרנות נאמנות. מידע נוסף על החברה ניתן למצוא באתר www.midroog.co.il
 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.