כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שרגא ברוש מעריך:" ההאטה הכלכלית הצפוייה בארה"ב השנה, לא תשפיע מהותית על האטרקטיביות של חברות התעשייה הישראליות".

8/01/2008

מניתוח הרכישות שפורסמו מתברר: בשנת 2007 נרכשו ע"י חברות זרות כ-70 חברות תעשייה ישראליות (כולל סטארט-אפ) ההיקף הכספי נאמד בכ-5.02 מיליארדי דולרים - 74% ממנו בהיי-טק; 44 חברות ישראליות רכשו חברות ישראליות בכ-2 מיליארד דולרים.

ההאטה הכלכלית ומחנק האשראי הצפוי בארה"ב בשל התייקרות עלויות המימון, לאחר המשבר בשוק הסאב-פריים, לא תשפיע מהותית על האטרקטיביות של חברות התעשייה הישראליות. כך מעריך שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים.

ברוש סבור, כי גם בשנת 2008 תמשך המגמה של רכישת חברות תעשייה ישראליות ע"י חברות זרות ולהפך.

להערכתו של נשיא התאחדות התעשיינים, עשרות חברות תעשייה ישראליות - בענף ההיי-טק (כולל סטארט-אפ), המתכת והחשמל, המזון, הכימיה והפרמצבטיקה, הפלסטיקה, הטקסטיל, הרהיטים, שיש, נעלים, תעשיות הבניה ועוד - ממשיכות לחפש משקיעים ושותפויות בארץ ובחו"ל. זאת כדי להמשיך להתפתח תוך ניצול המצב הטוב יחסית של המשק בכלל והתעשייה הישראלית בפרט בשנים האחרונות.

מאיסוף הנתונים שבוצע ע"י התאחדות התעשיינים ומניתוח הרכישות שפורסמו בתקשורת עולה, כי בשנת 2007 נרכשו כ-70 חברות תעשייה ישראליות (כולל סטארט-אפ) ע"י חברות זרות. מדובר בהיקף כספי של 5.02 מיליארדי דולרים - 74% ממנו בהיי-טק - זאת בהשוואה להיקף רכישות של כ-18.5 מיליארד דולר ב-2006.

עוד מתברר מניתוח התאחדות התעשיינים, ע"פ העסקאות שפורסמו בתקשורת, כי חברות ישראליות רכשו בשנת 2007, 56 חברות זרות בהיקף  של כ-3.15 מיליארדי דולרים, זאת בדומה ל-2006 בה נאמד היקף הרכישות ב-3.18 מיליארד דולרים. זאת לעומת רכישתן של 36 חברות זרות באותה שנה.

בנוסף, 44 חברות תעשייה ישראליות רכשו אשתקד חברות ישראליות אחרות בהיקף של 2.01 מיליארד דולרים.

מניתוח הנתוניםמתברר כי בשנת 2007 רכשו חברות ההיי-טק הישראליות 35 חברות זרות - גידול של 94% לעומת אשתקד. היקף הרכישות של חברות אלו הגיע ל-1.78 מיליארד דולר - גידול של כ10% לעומת ההיקף הכספי של הרכישות בשנת 2006.

במקביל, ע"פ הפרסומים, נרכשו ע"י חברות זרות 62 חברות היי-טק ישראליות (כולל סטארט-אפ) בהיקף כספי של 3.7 מיליארד דולרים - זאת בהשוואה להיקף רכישות של 13.37 מיליארד דולרים אשתקד.

בנוסף, 28 חברות היי-טק ישראליות בצעו רכישות של חברות ישראליות אחרות בהיקף כספי של 1.82 מיליארד דולרים.

מניתוח הנתונים עולה כי בנוסף, חברות זרות רכשו אשתקד 9 חברות ישראליות בתחום הפלסטיקה, מתכת, כימיה ופרמצבטיקה בהיקף כספי של 1.3 מיליארד דולרים.

חברות ישראליות רכשו בשנת 2007 21 חברות זרות בתחומי הבניה והצריכה, המתכת, הכימיה והפרמצבטיקה והטקסטיל בהיקף כספי של 1.35 מיליארד דולרים.

עוד עולה כי חברות ישראליות רכשו 16 חברות ישראליות אחרות בתחום הבניה והצריכה, המזון, טקסטיל, כימיה ופרמצבטיקה ומתכת, בהיקף של   כ-247 מליוני דולרים.

בין העסקאות הבולטות השנה: נייס רכשה את אקטימייז  ב- 280 מיליוני דולרים; ספאנשן רכשה את סייפן ב-368 מיליוני דולרים; AOL רכשה את קוויגו ב-300 מיליוני דולרים; סופטוור רכשה את SPL ב-330 מליון דולר; סאן רכשה את תרו ב-500 מליון דולר; אסטלס רכשה את אג'ניסיס ב-537 מליון דולר; קבוצת סמרט רכשה את אי.סי.אי ב-1.24 מיליארד דולר;  DSPG רכשה את NXP  ב-270 מליון דולר; וורינט רכשה את וויטנס ב-950 מליון דולר; כי"ל רכשה את סופרסטה ב-352 מליון דולר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.