כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ח”כ פינס: ”ועדת הפנים תעקוב בשבע עיניים אחר משרד הדתות החדש”.

8/01/2008

ועדת הפנים והגנת הסביבה קיימה אתמול, דיון דחוף בנושא החלטת הממשלה להקים מחדש את משרד הדתות. בתום הדיון הכריז יו”ר ועדת הפנים, ח”כ אופיר פינס: ”אני מבטיח שועדת הפנים תגביר את הפיקוח הפרלמנטארי על המשרד החדש, נעקוב אחריו בזכוכית מגדלת, סעיף-סעיף, פריט-פריט, ולא נאפשר לעשות בו שימושים שהם לא כללי מנהל תקין. ניזום יותר דיונים בענייני דתות, יותר פניות למשרד החדש ושר הדתות יוזמן לדווח באופן קבוע לוועדה”. עוד הוסיף ח”כ פינס: ”מה קרה שחייב את הממשלה להקים את המשרד לשירותי דת בהליך מזורז, במחטף, 4 שנים אחרי שהוחלט לבטל אותו? על שום מה חטאנו שצריך להחזיר לנו את המשרד לאחר כל פרשיות השחיתות שהיו קשורות בשמו”.

השר יצחק כהן: ”אין פה דרמה גדולה מדי, סך הכל מצב של דה-פקטו הפך לדה-יורו. יש פה מהלך משפטי תקין של חיבור סמכות ואחריות בברכתו של נציב שירות המדינה”. אבי וידרמן, יועץ ראש הממשלה: ”הקמת המשרד שמה סוף לעבודה הכפולה, השר היה ממונה על אותם דברים כמו ראש הממשלה. אצל ראש הממשלה נשארת הרבנות הראשית בישראל, שהיא עניין ממלכתי, לרבנים הראשיים יש מעמד כמעט כמו של נשיא המדינה. סמכות נוספת הנשארת במשרד ראש הממשלה היא מערך הגיור”. ח”כ דוד אזולאי: ” כלום לא קרה. מה שהיה במשרד החינוך נשאר, מה שהיה במשרד המשפטים נשאר ומה שעבר למשרד התיירות נשאר. אבל אולי יש כאן תחילת תהליך של מענה לאותם אנשים קשי יום שלא יכולים להתקיים בגלל הלנת שכר במועצות הדתיות ומצפונם לא מאפשר להם לשבות”. מאיר שפיגלר, מנכ”ל הרשות לשירותי דת – ”היחידה כמו שהיא עוברת תחת הגג של משרד חדש. הגורמים המקצועיים ברשות ימשיכו לעשות את מה שעשו עד כה”.

ח”כ משה גפני: ” כל מה שאולמרט עשה זה לתת לשר כהן סמכויות לחתום על שירותי קבורה. אידיאולוגית הוא לא נתן לשר כהן כלום, את הרבנות לא נותן לשר, את הגיור לא נותן לשר, בתי הדין נשארים אצל פרידמן, הישיבות אצל תמיר, אז הוא לא נתן בעצם כלום. תראו את כושר ההישרדות של אולמרט, אפילו אצל ביבי לא היה מצב כה קשה בחינוך הדתי. בעיה אחת נפתרה – אולמרט יותר בטוח לקראת וינוגרד”.

ח”כ יוסי ביילין: ”מי שיעמוד בראש המשרד המוטיבציה העיקרית שלו תהיה לנצל את המשרד לעוצמה פוליטית. תפקידנו כוועדה לנסות למנוע את הגזרה הזו. מדובר בנסיגה של עשרות שנים אחרי שנעשה תיקון

בירוקראטי. למה מלכתחילה פורק המשרד? זה היה משרד שלא היה כמותו במשרדים אחרים בישראל בשל מרחב התמרון של השר במשרדו”. ח”כ סופה לנדבר: ”אנחנו מתנגדים להקמת המשרד, זו בושה למדינת ישראל”.

הרב עו”ד גלעד קריב, המרכז לפלורליזם יהודי: ”העברת יחידת הסמך למשרד לשירותי דת היא רק הצעד הראשון ואנחנו נראה זחילה איטית של סמכויות אל המשרד בעבור כל חודש של כהונה נוספת”. ח”כ פינס: ”אני מצטרף לאזהרת מפני התפתחות זוחלת של משרד הדתות. אני מקווה שאהוד ברק יודיע שאם וכאשר הוא ייבחר לראשות הממשלה הוא יפרק את משרד הדתות.”

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.