כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רובי גינל: "צמיחה מחודשת בהיי-טק - לאחר 3 רבעונים רצופים של נסיגה גדלה תפוקת ענפי ההיי-טק ב-2.4% בחודשים יולי - אוקטובר 2007".

9/01/2008

צמיחה מחודשת של 2.4% בתפוקת ענפי ההיי-טק בחודשים יולי - אוקטובר 2007, זאת לאחר 3 רבעונים רצופים של נסיגה ממוצעת של כ-1% לרבעון. כך מסר רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים, בהסתמכו על ניתוח חודשי שערך אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים.

הוא הוסיף, כי בחודשים יולי-אוקטובר 2007 צמחה התעשייה בקצב מהיר ביותר- עלייה ריאלית חדה, של 3.4%, זאת לעומת הרמה החודשית הממוצעת ברבע השני של 2007. גידול זה חל לאחר יציבות ברבע השני ונסיגה של 0.8% ברבע הראשון של 2007.

מניתוח הנתונים עולה, כי צמיחת התעשייה בחודשים יולי - אוקטובר נגזרה בעיקרה מגידול חד של 4.6% בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת מסורתית. זאת לאחר קיפאון במחצית הראשונה של 2007. (מדובר בענפי הכרייה והחציבה, מינרלים אל מתכתיים, מוצרי גומי ופלסטיק, מתכת בסיסית ומוצרי מתכת).

במקביל - גידול בולט של 5.6% נרשם בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת-עילית אשר משקף האצה נוספת בקצב צמיחת ענפי הקבוצה. זאת לאחר עליה של 3% ברבע השני ושל 1.2% ברבע הראשון של 2007. (מדובר בענפי הכימיקלים וזיקוק נפט, מכונות וציוד, מנועים וציוד חשמלי).

בנוסף, צמיחה מחודשת בשיעור של כ-1%, נרשמה בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המסורתית, זאת לאחר נסיגה מתונה ברבע השני של 2007. (מדובר בענפי המזון, משקאות וטבק, טקסטיל והלבשה, עור והנעלה, נייר ומוצריו, דפוס והוצאה לאור, עץ ורהיטים).

ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים מדגיש, כי בחודשים יולי - אוקטובר 2007  הואץ קצב קליטת המועסקים בתעשייה- מדובר בגידול של 1.3% שהם כ- 4,780 איש, זאת בהמשך לגידול של 0.9% ברבעון השני, וגידול מהיר יותר של כ-1.4% לרבעון בשני הרבעונים שקדמו.

קליטת העובדים בחודשים יולי - אוקטובר 2007 אפיינה את כל קבוצות ענפי התעשייה, כאשר 41% מהעובדים החדשים שהם כ- 1,950 איש נקלטו בענפי ההיי-טק. 38% מהעובדים החדשים שהם 1,830 איש נקלטו בענפי הטכנולוגיה המעורבת מסורתית, 12% מהעובדים שהם 570 נקלטו בענפי הטכנולוגיה המעורבת עילית, והשאר - 9% מהעובדים החדשים שהם כ-445 איש נקלטו בענפי הטכנולוגיה המסורתית.

גינל מציין, כי בחודשים יולי-אוקטובר 2007 נרשמה עליה חדה של 1.9% בפריון העבודה בתעשייה (תוצר לשעת עבודה), זאת לאחר נסיגה של 0.8% ברבע השני ונסיגה חדה ביותר של 2.8% ברבע הראשון של 2007. גינל מציין, כי גידול זה חל הודות לצמיחה המהירה בתפוקת התעשייה.

יצויין, כי העלייה בפריון העבודה בחודשים יולי-אוקטובר 2007 משקפת עלייה בפריון כל קבוצות ענפי התעשייה.

עוד עולה מניתוח התאחדות התעשיינים, כי בחודשים יולי-אוקטובר 2007חל גידול של 1.5% במספר הכולל של שעות העבודה בתעשייה, המשקף המשך גידול במצבת העובדים בתעשייה, לצד גידול מתון של 0.2%  בשעות העבודה למועסק.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.