כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

רובי גינל: "בחודשים אוקטובר-נובמבר 2007 נרשם גידול מרשים של 8% ביצוא התעשייתי".

10/01/2008

היצוא הסתכם בכ-6.2 מיליארד דולר, מרביתו בשל הגידול ביצוא ההייטק. ענפי ההייטק הסבירו כ-53% מהגידול בסך היצוא התעשייתי וענפי הטכנולוגיה המעורבת עילית הסבירו כ- 43% נוספים.
 
האצה ניכרת בקצב התרחבות היצוא - בחודשים אוקטובר-נובמבר 2007 נרשם גידול מרשים של 8% ביצוא התעשייתי, זאת לעומת הממוצע החודשי ברבעון השלישי של 2007. היצוא הסתכם בכ-6.2 מיליארד דולר, מרביתו בשל הגידול ביצוא ההייטק. כך מסר רובי גינל, ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים, על סמך ניתוח חודשי שערך אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים על מצב היצוא.
 
מהניתוח מתברר כי הגידול ביצוא התעשייתי בחודשים אוקטובר-נובמבר 2007 חל לאחר גידול של 4.5% ברבע השלישי של 2007 ונסיגה של 2% ברבע השני של 2007. מהניתוח עולה כי ענפי ההייטק הסבירו כ-53% מהגידול בסך היצוא התעשייתי וענפי הטכנולוגיה המעורבת-עילית הסבירו כ- 43% נוספים.
 
ראש אגף כלכלה בהתאחדות התעשיינים ציין כי בחודשים אוקטובר-נובמבר 2007 נרשמה עלייה ריאלית מהירה ביותר של 13% ביצוא ענפי הטכנולוגיה המעורבת-עילית, בהמשך לגידול של 8.9% ברבע השלישי של 2007. מדובר בכימיקלים וזיקוק נפט (למעט תרופות), מכונות וציוד, מנועים וציוד חשמלי. גינל מציין כי הגידול המהיר ביצוא הקבוצה התאפשר ברובו הודות לענף הכימיה (ללא תרופות), שהרחיב את היצוא בכ-19%.
 
בדומה חלה עלייה ריאלית של 8% ביצוא קבוצת ענפי הטכנולוגיה העילית, זאת לאחר גידול של 2.5% ברבע השלישי של 2007.מדובר ברכיבים אלקטרוניים ומחשבים, ציוד תקשורת, בקרה ופיקוח, כלי טיס ותרופות.
 
מניתוח התאחדות התעשיינים עולה כי בחודשים אוקטובר-נובמבר 2007 חלה עלייה ריאלית מתונה של כ-1% ביצוא ענפי הטכנולוגיה המעורבת - המסורתית, זאת לאחר נסיגה של 2.9% ברבעון השלישי. מדובר בענפי הכרייה, חציבה ומינרלים, מוצרי גומי ופלסטיק, מתכת בסיסית ומוצרי מתכת. עלייה זו משקפת גידול ביצוא מרבית ענפי הקבוצה, למעט ענף הגומי והפלסטיק שרשם נסיגה נוספת של כ- 0.5%.
 
גינל מציין כי עלייה ריאלית מתונה ביותר של כ-0.5% נרשמה בחודשים אוקטובר-נובמבר 2007, ביצוא ענפי הטכנולוגיה המסורתית, זאת לאחר נסיגה של 4.2% ברבעון השלישי של 2007. (מדובר בענפי מזון ומשקאות, טקסטיל הלבשה ועור, עץ, ריהוט, נייר ודפוס). העלייה נגזרה מגידול מתון (של 1%) ביצוא ענפי המזון, הטקסטיל וההלבשה, אך קוזזה בשל נסיגה מהירה, של 5%, ביצוא ענפי העץ, נייר ודפוס.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.