כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכספים אישרה – יותר תקציבים לספורט העממי והחובבני.

10/01/2008

על פי הצעת חוק של ח”כ רונית תירוש, שאושרה בקריאה ראשונה, לפחות 50 אחוז מהתקציבים המועברים לארגוני הספורט מהמועצה להימורים בספורט יועברו למועדונים העוסקים בספורט עממי וחובבני.

ועדת הכספים, בראשותו של ח”כ סטס מיסז`ניקוב, אישרה אתמול, בקריאה ראשונה, את הצעת החוק של ח”כ רונית תירוש, לפיה לפחות 50 אחוז מהתקציבים המועברים לארגוני הספורט מיתרת ההכנסות של המועצה להסדר ההימורים בספורט, יועברו מעתה למועדונים העוסקים בפיתוח ספורט עממי וחובבני.

תקציב המועצה להסדר ההימורים בספורט עמד בשנת 2006 על - 1.4 מיליארד שקל, מתוכם יתרת ההכנסות, כלומר אחרי ניכוי הוצאות על פרסים ומנגנון ארגוני, עמדה על כ – 353 מיליון שקל. מסכום זה הועבר לארגוני הספורט השונים תקציב של כ – 13 מיליון שקל בלבד.

על פי ההצעה, מעתה יועברו 4 אחוז מיתרת ההכנסות של המועצה לארגוני הספורט, כאשר לפחות 50 אחוז מסכום זה יופנה למועדונים העוסקים בפיתוח ספורט עממי וחובבני.

לדברי תירוש, ”הצעת החוק באה לקדם חלוקה צודקת יותר של יתרת כספי ההכנסות מהימורים והגרלות, כך האגודות הספורט יזכו להקצבה גדולה יותר, לטובת פיתוח הספורט העממי והחובבני. אני מקווה כי המרוויחים הגדולים מההצעה יהיו אלה שלא נהנים כיום מתשומת לב מרבית, כמו נשים ונכים”.

יו”ר ועדת הכספים, סטס מיסז`ניקוב: ”בעולם המודרני אין עוררין על חשיבות הפעילות הגופנית והעיסוק בספורט ואני מקווה כי הצעת החוק הזו תהיה צעד משמעותי לקראת שיפור הנגישות של הספורט לחלקים גדולים יותר באוכלוסיה”.

בדיון נכחו חברי הכנסת ניסן סלומיאנסקי, שלי יחימוביץ`, חיים כץ, אורית נוקד, אמנון כהן, אבשלום (אבו) וילן, מוחמד ברכה, נדיה חילו ואלחנן גלזר.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.