כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ג'ורג' וו.בוש:"מדינה שהצהירה הצהרות על השמדתה של ידידתנו ישראל, היא איום לקהילה הבינלאומית כולה".

11/01/2008

דברי ראש הממשלה ונשיא ארה"ב במסיבת עיתונאים משותפת,

נאום ראש הממשלה, אהוד אולמרט:"ערב טוב,אני גאה לארח את נשיא ארצות הברית, ג'ורג' ו. בוש,סיימנו עכשיו פגישה שנמשכה יותר משעתיים וחצי בה שוחחנו בפרטיות עם המשלחות. זו הייתה פגישה חשובה מאוד ומעניינת מאוד.

אדוני הנשיא,אני חושב שתזמון ביקורך הינו מצוין וחשוב מאוד לבסס את התהליך שאתה ומזכירת המדינה, רייס עזרתם להתחיל באנאפוליס לפני מספר שבועות.

אנו, שני הצדדים, רוצים מאוד לנוע קדימה על מנת להגשים את הפיתרון של שתי מדינות, מדינה פלסטינית לעם הפלסטיני ומדינת ישראל לעם היהודי.

אני רוצה להודות לך בהזדמנות זו על הידידות והתמיכה לביטחונה של מדינת ישראל, אשר עליה הצהרת והוכחת זאת בתקופה ארוכה כנשיא ארצות הברית.

בשנה האחרונה החלטת להגדיל את התמיכה השנתית למדינת ישראל לחבילה בת כ- 30 מיליארד דולר, שזה יוצא מן הכלל וכמובן מסייע מאוד לעתידה של מדינת ישראל.

בפגישה דנו בנושאים אזוריים וביחסים בין ישראל לארצות הברית וכמובן, באופן טבעי, בהתקדמות שאנו רוצים במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

אדוני הנשיא,אני מקווה שחשת בשיחות האלה שהצוות הישראלי מחויב לחלוטין להמשיך במשא ומתן בצורה רצינית ביותר, לעסוק בכל נושאי הליבה שצריך לדון בהם כדי שנגיע להסכם שיהיה חייב להיות מיושם בכפוף ליישום מפת הדרכים כפי שהסכמנו עליה עם הפלסטינים וכפי שאתה הכרזת על כך באנאפוליס, אותה פגישה בינלאומית חשובה בהשתתפותן של הרבה מדינות שהגיעו מהאזור הזה ומכל חלקי העולם.

אנו עוסקים בבעיות ביטחוניות קשות. רק היום הטרוריסטים ירו רקטות קסאם רבות ופגזים לחלקים שונים של מדינת ישראל. חלק מהרקטות נחתו בתוך העיר שדרות. זו בעיה חמורה. ישראל לא מוכנה לשאת ולא תישא את המשך ההתקפות המרושעות האלה על אזרחים חפים מפשע החיים בערינו. אנו הבהרנו לכולם שננקוט בכל הצעדים כדי להגיע אל האחראים להתקפות האלה ואנו לא נהסס לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי להפסיק את ירי הקסאמים.

לא יהיה שלום אלא אם כן הטרור הזה ייעצר, ויש לעצור את הטרור הזה בכל מקום, כך הבהרנו לפלסטינים. הם יודעים זאת והם מבינים שעזה חייבת להיות חלק מתוך אותה חבילה וכל עוד יהיה טרור מעזה יהיה קשה מאוד להגיע לכל הבנה של שלום בינינו לבין הפלסטינים.

אדוני הנשיא,אני רוצה להודות לך על ביקורך, על מאמציך, על ידידותך, על הכוח שאתה משתמש בו למען מטרות טובות באזור הזה ובעולם כולו.ברוך הבא".

נאום נשיא ארצות הברית,ג'ורג ו.בוש : "ערב טוב,אני מגיע לכאן ברגע היסטורי. זו הזדמנות היסטורית לעבוד יחד כדי לפתור את בעיות הביטחון של הישראלים ושל האנשים החפצים בשלום.

יש לנו עימות רק עם הקיצונים המוכנים לרצוח אנשים חפים מפשע כדי להשיג את חזונם האפל וזו הזדמנות היסטורית בעולם כולו כדי להילחם בטרוריסטים האלה. זו הזדמנות היסטורית כדי להפיץ את החופש כאלטרנטיבה. אנו רוצים חברה המבוססת על זכויות אדם ועל כבוד אנושי שבה כל אחד - גבר, אישה וילד יהיו חופשים.

אדוני ראש הממשלה, זו הזדמנות היסטורית לעבוד למען השלום, אני רוצה להודות לך על שאנחנו פרטנרים לשלום. אני מאמין ששתי מדינות דמוקרטיות, ישראל ופלסטין, חיות זו לצד זו הן לפי מיטב האינטרסים של אמריקה ושל העולם. זה למען האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל עצמה, שתהיה לה חברה מלאת תקוות יותר לעתיד בצד הפלסטיני ועל כן הגיתי את אותו חזון בתחילת תקופת הנשיאות ואני כל כך שמח שעשיתי זאת.

אני רואה שני מנהיגים, אתה והנשיא עבאס, עמלים קשה כדי להשיג את החזון הזה, זה אינטרס של כולנו שהחזון הזה ימומש. אין לי שום אשליות, זו תהיה עבודה קשה, אני מבין לחלוטין שיהיו קשיים ושיש צורך בפשרות פוליטיות כואבות. אני מבין לחלוטין שיהיה משא ומתן קשה, תפקידה של ארצות הברית הוא לסייע במשא ומתן הזה. זה חיוני שאנשים יבינו שאמריקה לא יכולה להכתיב את התנאים של איך תראה המדינה הזאת.

הדרך היחידה להשיג שלום בר קיימא והדרך היחידה להגיע להסכם בעל משמעות לשני הצדדים הוא ששניהם יבואו ויעשו מחוות קשות ואנו נסייע. אנו רוצים לסייע. אם צריך שיהיה לחץ - אני מוכן לספק אותו. אני אומר את אותם הדברים לנשיא עבאס מחר בבוקר.

אנשים באמריקה שואלים אותי: "אתה באמת חושב שהאנשים האלה רציניים?", אז אני אומר לכם,שמענו כל כך הרבה רטוריקה בעבר, כל כך הרבה הצהרות נשגבות, אבל לא הייתי ניצב פה אלא אם כן הייתי חושב שאתה, אדוני ראש הממשלה, והנשיא עבאס רציניים.

השקפתי בנושא היא שהאנשים רוצים את ההזדמנות והמשימה שלנו היא לתפוס את ההזדמנות הזו ולאחוז בה. בהמשך המסע שלי אני אדבר על נושאים שלא במזרח התיכון ואני אזכיר לאנשים שאם הם באמת רוצים שתי מדינות שחיות זו לצד זו בשלום, יש להם ולמנהיגים שלהם מחויבות. המנהיגים שבמזרח התיכון צריכים להכיר בישראל ולסייע לפלסטינים כאשר הם מבצעים בחירות קשות.

אני אדם אופטימי, כששואלים אותי האם אני חושב שזה אפשרי להשיג הסכם בזמן כהונתי כנשיא, אני משיב שאני בעל תקוות ואני מוכן לעבוד קשה על מנת להגשים אותן.
בפגישה שקיימנו מקודם, דיברנו על איראן. איראן היא איום לשלום העולם.

דו"ח המודיעין שפורסם בזמן האחרון גרם לחלק לחשוב שאולי ארצות הברית לא רואה באיראן המחזיקה נשק גרעיני איום רציני, אני רוצה לחזור ולומר את מה שאמרתי בעבר- איראן הייתה איום, איראן היא איום, איראן תהיה איום אם הקהילה הבינלאומית לא תתאחד כדי למנוע ממנה לפתח נשק להשמדה המונית וגם את הידע לפתח נשק גרעיני. מדינה שפעם הייתה לה תכנית סודית לנשק גרעיני יכולה לחדש אותה. מדינה שיכולה להעשיר אורניום למטרות אזרחיות יכולה לעשות זאת למטרה אחרת. מדינה שהצהירה הצהרות על השמדתה של ידידתנו ישראל, היא איום לקהילה הבינלאומית כולה. אנו מבינים זאת בבהירות.

אנו נמשיך לצפות בה עם רוסיה, עם סין ועם אירופה. אנחנו רוצים להבהיר לחלוטין את האיום שאיראן מהווה לקהילה הבינלאומית.

אדוני ראש הממשלה, זו ההזדמנות הראשונה שאני בא לבקר כנשיא ארצות הברית, אני מבין את נחישותך להגן על עמך ולהביא שלום שיאריך ימים".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.