כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התשתיות הלאומיות אישר תכנית פיתוח למערכת המסירה; זוהי הפעם הראשונה בה שר תשתיות משתמש בסמכותו לאישור תכנית פיתוח שאינה תחנת כוח

14/01/2008

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, אישר את תכנית הפיתוח למערכת המסירה (הולכה והשנאה) של חברת החשמל לישראל בע"מ לשנים 2008-2012. השר עשה שימוש בהתאם לסמכותו לפי סעיף 19 לחוק משק החשמל (התשנ"ו-1996), ולאחר שנועץ עם הרשות לשירותים ציבוריים חשמל. יצוין כי זוהי הפעם הראשונה בה עושה שר תשתיות שימוש בסמכותו לאישור תכנית פיתוח שאינה תחנת כוח.

שר התשתיות שיגר בשבוע שעבר מכתב למנכ"ל חברת החשמל, מר עמוס לסקר בו הוא מודיע לחברה כי הוא מאשר את תכנית הפיתוח למערכת המסירה (הולכה והשנאה) לשנים האמורות. השר הנחה את החברה להגיש לו מדי שנה, עד ל-31 בינואר, דוח מעודכן ותכנית עבודה מפורטת הנגזרת מהתכנית הכוללת המאושרת.

תכנית העבודה תפרט עדכונים ושינויים כתוצאה מעדכון תחזיות הביקוש לחשמל, שינויים בתכנית פיתוח מערכת הייצור, עדכון קריטריוני התכנון וקשיים בקבלת אישורים סטטוטוריים, ככל שיידרשו. הדוחות יצטרכו לכלול גם התייחסות מפורטת לאופן חיבור יצרני חשמל פרטיים למערכת ההולכה.

עלות התוכנית נאמדת בכ- 705 מיליון דולר ותתפרס על פני 5 שנים. מרבית הסכום יוקצה להקמת תחנות משנה (כ- 450 מיליון דולר), ושאר הסכום ישמש להקמתם של קווי מתח על-עליון (400 קילו-וולט), וקווי מתח עליון (161 קילו-וולט) וכן תחנות מיתוג. קריטריוני התכנון על פיהם תוכננה מערכת המסירה, מקובלים בכל הארצות המפותחות.

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, יקיים דיוני סטאטוס חודשיים על מנת לעקוב מקרוב ובאופן אישי ובלתי-אמצעי אחר התקדמות תכנית מערכת המסירה. השר אמר כי "אני רואה בתכנית חלק משלים ובלתי-נפרד ממערך הייצור של חברת החשמל. הקמתה של מערכת מסירה אמינה, תתרום מהותית לשרידות מערכת החשמל במדינת ישראל". 

 
 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.