כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לאחרונה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי לתיקון חוק שירות עבודה בשעת חירום

14/01/2008

לאחרונה אושרה בועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית, יוזמת סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי לתיקון חוק שירות עבודה בשעת חירום, אשר ענינו גיוס עובדים למפעלים חיוניים או למפעלים למתן שירותים קיומיים במצבי חירום כגון מלחמה כוללת, מצב מיוחד בעורף או אירוע אסון המוני.

הצעת החוק הוכנה בשיתוף עם מערכת הביטחון וארגוני עובדים ומעסיקים מתוך רצון למצוא את האיזון הנכון באשר לכללי פעילות המשק בשעת חירום.

במהלך מלחמת לבנון השנייה, לאחר שהוכרז מצב מיוחד בעורף על ידי שר הביטחון פעל משרד התמ"ת לגיוס עובדים למפעלים ולמוסדות אשר ספקו שירותים קיומיים לאוכלוסיה כגון, שירותי רווחה, בריאות, מזון, תשתיות וכיוצ"ב. במסגרת זו גייס משרד התמ"ת כ- 24.000 עובדים אשר הועסקו ב-227 מוסדות ומפעלים.

הפעלת החוק במהלך המלחמה האחרונה, לימדה כי בשעת חירום, יש צורך בהפעלת שירותים שהינם משמעותיים למשק וזאת כדי לא לפגוע, לא רק באוכלוסיה בשטח שבו הוכרז עליו מצב מיוחד בעורף או אירוע אסון המוני, אלא גם על כלל המשק. אשר על כן, החליט השר ישי לתקן את חוק שירות עבודה בשעת חירום ולהוסיף הוראה אשר תבהיר במפורש כי בהתקיים התנאים הקבועים בחוק, ניתן יהיה לגייס עובדים במפעלים, שהפסקת פעילותם עלולה לגרום לפגיעה רבה בכלכלה, המשליכה  "על כלל המשק".

כמו כן הובהר בתיקון כי בעת שקיים מצב מיוחד בעורף או אירוע אסון המוני בשטח מסוים ניתן לגייס עובדים שלאו דווקא נמצאים באותו שטח מוכרז לשם הפעלת השירותים הקיומיים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.