כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

12 חברות יצטרפו למשלחת העסקית בראשותו של שר החקלאות מר שלום שמחון להודו

14/01/2008

משלחת של 12 חברות יצטרפו למשלחת עסקית להודו ב-24-14 בינואר 2008. כך מסר יחיאל אסיה, מנכ"ל מכון היצוא. בין המשתתפים: שייקה דרורי- יו"ר מועצת החלב, איתן בן דוד- יו"ר ק.א.ל- קווי אוויר למטען, אמנון אופן- דירקטור בנען-דן-ג'יין, דפנה רגב- מנהלת פיתוח עסקי א.ב. תכנון, אבשלום אדם- מנכ"ל א.ג. אוליב, ברוך פיין- מנהל פרויקטים בינ"ל בחברת צ.ח.ם אפיקים, ירון ירחי וינון חורש - מחברת אדום UK וכן נציגים מקומיים של נטפים ופלסטרו.

יצוין, כי הביקור בהודו יעבור בניו דלהי, ג'ייפור (ראג'אסטן) אריאנה ומומבאי ומתקיים על בסיס ההסכמות בין שרי החקלאות של הודו וישראל, שנתקבלו במהלך תערוכת "אגריטך" על שיתוף פעולה בתחומי חקלאות שונים, כולל מערכות-השקיה וגידולים בבתי- צמיחה, כל סוגי הגידולים (ירקות ופירות), משק חלב, משק עופות, זרעים, טיפול במוצרים חקלאיים לאחר קטיף, ניהול וטיפול במים, שיווק, יצוא ושינוע של תוצרת חקלאית לשווקי העולם ועוד.

אסיה ציין, כי בחודשים ינואר -אוקטובר 2007 גדל היצוא הסחורות (ללא יהלומים) להודו בכ-45% לעומת אשתקד והסתכם בכ- 564 מיליון דולר. ענפי יצוא עיקריים: מכונות וציוד חשמלי, הסתכם בכ- 289 מיליון דולר, עליה של כ- 45% לעומת תקופה מקבילה אשתקד ומהווה כמחצית מיצוא הסחורות (ללא יהלומים) של ישראל להודו בתקופה הנ"ל; יצוא הכימיקלים הסתכם בכ- 206 מיליון דולר, עליה של כ- 71% ויצוא ענף המתכות, הסתכם בכ- 24 מיליון דולר, עליה של כ- 16% לעומת תקופה מקבילה אשתקד.

בשנת 2007, יצוא הסחורות (ללא יהלומים) להודו צפוי להסתכם בכ- 732 מיליון דולר, עליה של כ- 47% לעומת שנה קודמת. בשנת 2008, צפוי גידול של כ- 40% ביצוא הסחורות (ללא יהלומים) להודו והוא צפוי לעבור את המיליארד דולר. כיום פועלות בהודו כ- 982 חברות ישראליות, גידול של כ- 6%, לעומת שנה קודמת.

עוד נמסר, כי התוכנית המקצועית של המשלחת הוכנה ע"י הנספח המסחרי של משרד התמ"ת צחי זלצר וצוות הנספחות, השגרירות בהודו והקונסוליה במומבאי ובמסגרתה יתקיימו מפגשים מקצועיים-ענפיים עם הגורמים הרלוונטיים בהודו, כגון: שר החקלאות הפדראלי, שר החקלאות של ראג'אסטן, גופים כמו ה- FII, ה- FICI וה- CII ועוד בצד חברות וגורמים עסקיים כולל גורמי מימון.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.