כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

החשב הכללי חתם עם חברת "ישראייר" על הסכם מרכזי להטסת עובדי המדינה בתפקיד

14/01/2008

ההסכם מעניק הנחות ניכרות ברכישת כרטיסי טיסה עבור עובדי המדינה הנוסעים לחו"ל בתפקיד בטיסות סדירות, ולראשונה גם בטיסות שכר (צ'רטר) ושירותי קרקע שיינתנו על ידי חברת 'ישראייר'
 
החשב הכללי, שוקי אורן, חתם עם חברת "ישראייר" על הסכם מרכזי לרכישת שירותי טיסה עבור עובדי המדינה במסגרת תפקידם. במסגרת ההסכם תיהנה הממשלה מהנחות ניכרות על מחירי המחירון של החברה ברכישת כרטיסי טיסה לטיסות סדירות ולראשונה גם בטיסות שכר וכן עבור שירותי קרקע שתספק החברה. כמו-כן ההסכם מגדיר הסדרים והטבות מיוחדות בגין שינוי וביטול כרטיסי טיסה וכן עבור נשיאת מטען עודף המחויב מתוקף תפקידם של עובדי המדינה.
 
עד כה טסו עובדי מדינה בתפקיד רק בטיסות סדירות ולא בטיסות שכר בשל דמי הביטול ושינוי השם הגבוהים בטיסות שכר. בעקבות ההסכם החדש בכוונת החשב הכללי לקבוע הנחיות לפיהן עובדים יטוסו ככל שהדבר אפשרי גם בטיסות שכר.
 
החשב הכללי, שוקי אורן, מסר כי ההסכם עם חברת 'ישראייר' מהווה נדבך נוסף במדיניות פתיחת שוק הטיסות הממשלתי לתחרות, כאשר המטרה היא לחסוך בהוצאות הטיסה של הממשלה תוך שמירה על רמת שירות נאותה, ואימוץ מודלים תחרותיים כמקובל בשוק העסקי.
 
הרפורמה שמבצע החשכ"ל בביצוע תקציב נסיעות עובדי המדינה לחו"ל כוללת את פתיחת שוק הטיסות לתחרות בין כל חברות התעופה, אכיפת האיסור על צבירת נקודות הנוסע המתמיד לעובדי המדינה והפעלת סוכנות הנסיעות הממשלתית באמצעות ע.מ.י. יצוין כי תפקיד סוכנות הנסיעות הממשלתית הוא לספק למשרדי הממשלה כרטיסי טיסה ושירותי קרקע המתאימים לצרכיהם, במחירים הזולים ביותר ובהתאם להנחיות החשב הכללי. סוכנות הנסיעות הממשלתית הונחתה להטיס עובדים גם בטיסות שכר, בכפוף ללוח הזמנים של הנוסע בתפקיד וגמישותו "לספוג" עיכוב בטיסות (כפי שקורה לעיתים בטיסות שכר).
 
עד כה השיגה הממשלה הסכמים עם למעלה מ- 10 חברות תעופה, בהן קונטיננטל, דלתא-איירליינס, אייר-קנדה, לופטהאנזה, סוויס, אוסטריין-איירליינס, אייר-פרנס, בריסל-איירליינס, מאלב, צ'כיה איירליינס, איבריה, אירוסוויט ואל-איטליה.
 
מנהל מינהל הרכש הממשלתי, רו"ח ליאור אגאי, הוסיף כי בכוונת מינהל הרכש הממשלתי להגיע להסכמים דומים עם חברות תעופה נוספות שיציעו לממשלה תנאים משופרים. כתוצאה מהתחרות מושג חיסכון של עשרות אחוזים ברכישת כרטיסי הטיסה ולהערכתו מדובר בחיסכון שעשוי להסתכם בלמעלה מעשרה מיליוני ₪.
 

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.