כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

החל תשלום הקצבאות ליוצאי מחנות וגטאות עניים המקבלים הבטחת הכנסה

14/01/2008

במהלך מהיר הצליחה הממשלה לשלם תשלום רטרואקטיבי של 4,000 ₪ לקבוצה ראשונה של זכאים.
התברר שבין יוצאי המחנות והגטאות לא קיבלו עד כה קצבה חודשית, יש כ-200 מקבלי הבטחת הכנסה – מספר נמוך בהרבה מהתחזיות המוקדמות; התשלום ליתר הזכאים מורכב יותר, וייעשה עד תחילת מארס.

קבוצה ראשונה של ניצולי שואה עניים מהמעגל הראשון, שהיו במחנות ובגטאות,  קיבלה ביום שישי בבוקר קצבאות. כל אחד מהם קיבל תשלום רטרואקטיבי של 4,000 ₪, ויקבל מעתה מדי חודש 1,000 ₪, בנוסף למענקי הטבות ותשלומים שנתיים של כ-6,500 ₪. מדובר בכ-200 ניצולים שמצבם הוא הקשה ביותר, ועד היום חיו על קצבת הבטחת הכנסה וקצבת זקנה בגובה של כ-2,200 ₪ בחודש.

כמו כן, בשבוע שעבר הוקצו 70 מליון ₪ לקרן הרווחה, המספקת לניצולי שואה סיוע לכיסוי הוצאות בלתי צפויות בגובה של עד 5,000 ₪ לאדם.

התשלום הועבר לקבוצה זו פחות משבוע לאחר הודעתו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור כי התשלום יבוצע תוך שבועיים. הסיוע הרב והמהיר שניתן על ידי ועידת התביעות, הלשכה לשיקום נכים ואנשי משרד האוצר והמשפטים הביא להקדמת מועד התשלום.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, הודה לאנשי ועידת התביעות ועובדי המדינה אשר עשו כדי להעביר את התשלום לניצולים ואמר, "אני גאה על כך שלאחר עשרות שנים של חוסר עשייה, אנחנו מממשים צעד אחר צעד את התוכנית הממשלתית. על אף הקשיים הארגוניים, הצלחנו לעמוד בלוח הזמנים שהצבנו לעצמנו, ואנחנו עושים כל שניתן על מנת להעביר את הסיוע כולו".

עם בניית רשימת הזכאים לקצבה והצלבת הנתונים השונים, שנעשתה בישראל ובניו יורק, התברר כי מבין ניצולי השואה במעגל הראשון אשר היו במחנות ובגטאות, ישנם רק כ-200 ניצולים המקבלים קצבת הבטחת הכנסה. הכנסתם החודשית של האחרים עולה כפי הנראה על 3,600 ₪ בחודש - אם בשל קצבאות לניצולי שואה שהם מקבלים מממשלת ישראל או מממשלת גרמניה. משמעות הדבר שמצבם של רוב יוצאי המחנות והגטאות שונה מכפי שהצטייר בתחילה.

יודגש שקבוצת "פליטי השואה" מטופלת בתוכנית הממשלתית במסגרת העלאת קצבאות הבטחת ההכנסה וקצבאות הזקנה, תוך מתן תוספות של מאות שקלים לקשישים עניים מחוסרי דיור. בשבוע שעבר הכריע ראש הממשלה במחלוקות שהתגלעו בין השרים בנושא זה, והצעת הפשרה שגובשה תאפשר את הפצת תזכיר החוק בתוך זמן קצר.

כעת עובדים בממשלה על המשך המהלך, באופן שיביא להעברת תשלומים לזכאים נוספים שאינם מקבלי קצבת הבטחת הכנסה. יודגש שמדובר במהלך מסובך הרבה יותר, הדורש פנייה אישית לכל אחד מהזכאים על מנת לקבל את פרטיו האישיים וטופס הצהרה לפיו אינו מקבל קצבה לניצולים מממשלה זרה. תאריך היעד שהוצב לתחילת התשלום לקבוצה זו הוא בתחילת חודש מארס. 
 

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.