כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אולמרט: "אני מנצל את ההזדמנות כדי לפנות לאנשי הסגל ולומר להם אל תמוטטו במו עקשנותכם את הסיכוי לקדם את החינוך האקדמי במדינת ישראל"

14/01/2008

את הדברים אמר אתמול ראש הממשלה , אהוד אולמרט, בפתח ישיבת הממשלה.

להלן דברי ראש הממשלה: " בוקר טוב לכם רבותיי, ביום שישי האחרון הסתיים ביקורו של הנשיא ג'ורג' בוש בישראל, ביקור שהתחיל ביום רביעי בצהריים. אמנם הנשיא בוש נמצא בקשר הדוק ותכוף מאוד עם ממשלת ישראל במהלך כל השנה, ביקרנו אותו מספר פעמים בארה"ב, הוא היה בקשר הדוק גם עם ראש הממשלה שקדם לי, אריאל שרון, אבל בכל מהלך שבע השנים שהוא מכהן כנשיא ארה"ב הוא לא ביקר בישראל. זה היה ביקורו הראשון ובעוד חודשים אחדים לקראת חגיגות שנות ה-60 לישראל הוא יבוא פעם נוספת לביקור רשמי כדי להשתתף במעמד הכל-כך משמעותי לנו, 60 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל.

יש נושאים רבים ומגוונים שיכולים תמיד לעמוד על סדר יומם של מפגשים עם נשיא ארה"ב עקב היחסים המאוד מיוחדים, יוצאי הדופן, אולי חסרי התקדים שמתקיימים בין מדינת ישראל לארה"ב. מטבע הדברים שני הנושאים המרכזיים שעמדו על סדר היום בביקור הזה היו המשא ומתן בינינו לבין הרשות הפלסטינית. הנשיא שמע דברים, השמיע דברים, העריך דברים, חזר על המחויבות המוחלטת של ארה"ב ששום הסכם בינינו לבין הפלסטינים לא יוכל להתבצע בפועל, בשטח, לפני שתוגשם מפת הדרכים במלואה על כל ההתחייבויות שנגזרות ממנה לגבי ביטחון מדינת ישראל הן ברצועת עזה והן ביהודה ושומרון. אין הפרדה בין רצועת עזה לבין יהודה ושומרון בכל מה שקשור להתחייבויות של הפלסטינים. נשיא ארה"ב אמר אנחנו מדברים על הקמת שתי מדינות לשני העמים ולא שלוש מדינות לשני העמים, וההדגשה הזאת היא הדגשה חשובה מאוד.

הנושא השני כמובן שעמד על סדר היום הוא ההתמודדות עם האיום והאתגר האיראני. אני חוזר ומדגיש את מה שאמר נשיא ארה"ב, על אף ולמרות מה שנאמר בדו"ח ההערכה של שירותי הביון האמריקאים, איראן הייתה סכנה וממשיכה להוות סכנה ולכן יש מקום לפעול כדי לגרום לכך שהסכנה הזאת תוסר וארה"ב בהחלט ערה לכך. אמנם זוהי שנתו האחרונה של הנשיא על-פי החוקה האמריקאית בכהונתו בתפקיד נשיא ארה"ב, אני חושב שגם בשנתו האחרונה יש משקל עצום, משמעות עמוקה ורגישות יוצאת דופן לעמדות שתנקוט ארה"ב בשנה הזאת במיוחד בעניינים שהם רגישים במיוחד לביטחונה של מדינת ישראל. אני שמח שלא שמעתי מצד אנשים רציניים הצעה שאנחנו ננתק את הקשר עם הנשיא הזה עד שיתחיל בכהונתו נשיא חדש כי השנה הזאת היא שנה מכריעה וברוך השם יש בבית הלבן ידיד גדול לישראל.

אנחנו היום בישיבת הממשלה נדון בחלק נוסף בתכנית הסיוע לאוכלוסיה המבוגרת ולקשישים בישראל בהם גם ניצולי שואה. כידוע לכם אנחנו אישרנו את התכנית המיוחדת ששום ממשלה במדינת ישראל במשך 60 שנה לא עשתה למעגל הראשון של ניצולי השואה יוצאי המחנות והגטאות וגם למעגל השני. התחייבנו לעשות את זה ועשינו את זה. אני יכול להגיד שכבר בסוף השבוע מאות מניצולי השואה מהמעגל הראשון קיבלו לראשונה כסף רטרואקטיבית מהמועד שבו התחייבנו לשלם אותו מראשית אוקטובר, והדבר הזה הוא מאוד משמעותי, מאוד חשוב ומאוד מעודד עבורם. אנחנו במסגרת ההסכם הקואליציוני שלנו עם מפלגת הגמלאים עומדים להקציב את הסכומים החל מגיל הפרישה, דהיינו מגיל 67 לגברים ומגיל 64 לנשים בכל מה שקשור לקצבאות זקנה. יחד עם זה אנחנו נוסיף קצבאות מיוחדות לבני 80 ומעלה. המשמעות של ההקצבה לניצולי השואה התרחבה כפי שאתם יודעים היטב לא רק לכאלה שהם ניצולי השואה הנאצית אלא בעצם לכל אוכלוסיית הזקנים והנזקקים עם תוספת מאוד משמעותית. כפי שאמרתי גם מפלגת הגמלאים, שר הרווחה והשירותים החברתיים שמטבע הדברים מופקד על האוכלוסייה הזאת במיוחד, שעמל ועומל ועושה דברים יוצאי דופן וחסרי תקדים בתחום המדיניות בנושא הזה, וכמובן שר האוצר שבכל זאת נושא באחריות העליונה להקצאת המשאבים הלאומית, כל השרים הללו שיתפו פעולה יחד איתי כדי להגיע להסכמה על דרך הקצאת הכספים וכתוצאה מזה נדמה לי שמדינת ישראל עשתה צעד מכריע, חדש, שלא עשה כמוהו מאז ומעולם.

שר האוצר יביא היום לדיון בממשלה המלצות לגבי מיסוי ירוק. המדובר הוא בשיטת מיסוי חדשה לכלי רכב שלפיה ככל שהרכב יהיה "ירוק" יותר - ידידותי לסביבה - כך יקטן המס המשולם עליו. אנחנו החלטנו שמדינת ישראל צריכה להיות מדינה מובילה בתחום האנרגיה החילופית ובתחום פיתוחם של אמצעים שונים שהם ידידותיים לסביבה, במיוחד בתחום התנועה והתעבורה. אנחנו לפני מס' שבועות קיבלנו החלטה, מינינו שש ועדות, היום מביאים את המלצות הועדה בנושא החשוב הזה של מיסוי רכב ובזמן הקרוב אנחנו נשלים את המעגל בהבאת המסקנות של יתר הועדות. מדינת ישראל נחושה להיות מדינה מובילה בתחום של אנרגיה חילופית. לפי דעתי זה אתגר עתיד, יש למדינת ישראל יכולות טכנולוגיות יוצאות דופן ואפשרויות לעשות דברים ששום מדינה בעולם איננה עושה.

לבסוף אני מנצל את העובדה שישיבת הממשלה מתחילה סביב השעה 10:00 בעת שאמור להתחיל בעוד זמן קצר דיון בבית הדין הארצי לעבודה בעניין שביתת אנשי הסגל באוניברסיטאות. אני מנצל את ההזדמנות כדי לפנות לאנשי הסגל ולומר להם אל תמוטטו במו עקשנותכם את הסיכוי לקדם את החינוך האקדמי במדינת ישראל. במשך למעלה מ-75 ימים מתקיימת שביתה שאפשר היה לסיים אותה מזמן. אנחנו כבר למודי לקחים משביתות קודמות שנמשכו ללא סיבה מוצדקת תקופה ארוכה וגרמו נזק גדול. מדינת ישראל, ממשלת ישראל מוכנה, הייתה מוכנה ומוכנה להגיע לפשרות מרחיקות לכת. האוצר הציע הצעות מרחיקות לכת, שרת החינוך הציעה הצעת מרחיקות לכת, כל הגורמים שקשורים בחינוך האקדמי במדינת ישראל אישרו שמדובר בהצעות מרחיקות לכת שנועדו לתת תמורה רצינית ביותר לאנשי הסגל האקדמי. כדי למנוע סבל נוסף מאוכלוסייה של מאות אלפי סטודנטים במדינת ישראל ומפגיעה בחינוך האקדמי במדינה, אני פונה לאנשי הסגל ברגע האחרון הזה ומבקש מהם שיאמצו את הצעת בית הדין כפי שהובאה להם, שלא יכריחו חס וחלילה את עצמם להגיע למצב שהם נאלצים לסיים את השביתה בגלל צווים, ושיחזרו ללמד, שיחזרו לכיתות ושיאפשרו לסטודנטים לשוב ללימודים כדי שכולנו נוכל לחזק את החינוך האקדמי במדינת ישראל.
עד כאן תודה".  

 
 
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.