כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי חתם אתמול בבייג'ין עם עמיתו שר הסחר הסיני צ'ן דמינג על מזכר הבנות

15/01/2008

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי חתם אתמול בבייג'ין עם עמיתו שר הסחר הסיני צ'ן דמינג (CHEN DEMING) על מזכר הבנות. מזכר זה נועד לקבוע את זרועות הביצוע של הסכם שת"פ בתחום המו"פ שנחתם בין ישראל לסין בשנת 2000.

משרד הסחר הסיני מביע באמצעות מזכר זה עניין לרכוש מישראל טכנולוגיות בתחום החלב והרפתות כמו גם להקמת תמיכת משרד משותף בשנז'ן למציאת שת"פים אפשריים בתחומי הטכנולוגיה השונים בין חברות בשתי המדינות.

השר ישי ברך במהלך הפגישה על המחוייבות הסינית להטמיע טכנולוגיות ישראליות ופרוייקטים. עוד אמר השר ישי כי קביעת פארק הייטק של שנז'ן כזרוע ביצוע בהסכם המו"פ הוא צעד חיובי וישראל מקווה למציאת פרוייקטים משותפים בתחומי הטכנולוגיה.

השר ישי ציין בפני מארחו שר הסחר הסיני כי משרד התמ"ת מתכנן להרחיב את המשרד באינטרסים הכלכליים שלו בפארק ההייטק בשנז'ן ולאיישו ע"י נציג המשרד שיהיה נציג כלכלי ישראלי שני בסין.

השר ישי סיכם עם עמיתו צ'ן דמינג על קיום ועדה כלכלית מעורבת בין המדינות במהלך שנת 2008 והזמינו לבקר בישראל.

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי ציין במהלך המפגש כי ישראל מעוניינת בהגעת משלחת סינית לישראל שמטרתה יצירת שיתופי פעולה בתחומי המו"פ וההשקעות בישראל.

ישראל הינה יעד אטרקטיבי עבור חברות מובילות סיניות שכן בישראל הן יכולות לרכוש טכנולוגיה אשר יעזרו להן להיות מהמובילות בחדשנות, כדוגמת חברות רב לאומיות אחרות שרוכשות בקביעות טכנולוגיה בישראל (סיסקו, אי. בי. אמ, GE , מייקרוסופט ועוד).

במעמד שרי התעשייה והמסחר הסיני והישראלי חתמה אתמול אינפיניטי על חוזה השקעה בהיקף של 80 מיליון דולר בקרן אינפיניטי סין.

אמיר גלאור שותף מנהל באינפיטי ודניאל שינער מקבוצת אי. די. בי חתמו היום במעמד השרים הסיני והישראלי על חוזה השקעה בהיקף של 80 מיליון דולר בקרן אינפיניטי סין. ההשקעה מצטרפת ל-190 מיליון דולר שכבר הושקעו בקרן ישראל סין.

המשקיעים הסינים – הבנק לפיתוח סין וקבוצת SVG הסינית הקרן הוקמה בעידוד סגנית ראש הממשלה הסינית ומהצד הישראלי משקיעי העוגן קבוצת אי. די. בי , אשר רואה בקרן גשר לפעילות בסין. אבי פישר המשנה לקבוצת אי.די. בי משמש גם כיו"ר הקרן הסינית.

אלישע ינאי סגן נשיא בכיר של מוטורולה העולמית ונשיא מוטורולה ישראל אשר הצטרף למשלחת העסקית שנלוות לשר התמ"ת אמר במהלך המפגש עם שר הסחר הסיני כי סין חייבת לפתוח בישראל מרכזי מחקר ופיתוח של חברות סיניות, רצוי עם סינים דוברי עברית ויש כאלה מאות בישראל ובסין, ולשחזר את מה שעשתה מוטורולה העולמית, סיסקו אינטל ועוד עם חברות מובילות מסין, אשר יעבדו וינצלו את יכולות המחקר והפיתוח הישראלי.

בתום הדיון עם שר הסחר הסיני צ'ן דמינג סוכם על הקמת קבוצת עבודה אשר תטפל גם בסוגיה זו.

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי פתח אתמול עם עמיתו הסיני את הסמינר העסקי בו משתתפים 40 אנשי משלחת עסקית ישראלית אשר אורגנה ע"י מכון היצוא הישראלי, מתחומי התקשורת, התוכנה, מדעי החיים והפיננסיים. בסמינר משתתפים נציגים בכירים מהקהילה העסקית הסינית כגון: מפעילי תקשורת וספקי אינטרנט מובילים בסין כמו: China Mobile, China Telecom, China Unicom, וכן חברות עוגן בסקטורים השונים, אנשי ממשל, מפיצים ונציגי חברות מקומיות. יתקיימו מפגשים אישיים וסמינר עסקי בפני חברות עוגן, אנשי ממשל, מפיצים ונציגי חברות מקומיות. משתתפי הסמינר הסינים צפויים להיות שחקנים מרכזיים ומפיצים בכל סקטור רלוונטי למשלחת.

דוד ארצי יו"ר מכון היצוא הישראלי אמר אתמול עם פתיחת הסמינר העסקי בסין כי הצפי שלו מביקור שר התמ"ת הישראלי בראש משלחת עסקית הינה להעלות את הנושא הסיני לסדר עדיפות גבוה בישראל ואת פעילות ישראל בסין.

  
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.