כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכספים דורשת ממשרד האוצר להשלים את התקציב החסר לאבטחה במזרח ירושלים

15/01/2008

זאת בעקבות חסר של 15 מיליון שקל שיש למשרד הבינוי והשיכון בתקציב השמירה באזור וחשש כי בתוך שבועיים יקוצצו 72 תקני אבטחה * יו”ר הוועדה, סטס מיסז`ניקוב: ”אסור לחילוקי הדעות בנושא להשפיע על ביטחון האזרחים”

ועדת הכספים קיימה אתמול דיון בנושא האבטחה במזרח ירושלים, בעקבות העובדה כי יש למשרד הבינוי והשיכון חסר של 15 מיליון שקל בתקציב השמירה באזור זה.

לפני כחודשיים פנה קצין התיאום והבקרה של משרד הבינוי והשיכון, מיכה מרש, אל מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, במכתב בו ציין כי תקציב האבטחה לשירותי שמירה במזרח ירושלים עומד על 32 מיליון שקל, אולם בעקבות מכרז חדש וצרכיו המשתנים, הכוללים שינויי שכר, דרישות סוציאליות חדשות לעובדים והרחבת הפעילות והתקנים, התקציב עלה ויעמוד מעתה על 47 מיליון, ובמידה ולא יועבר הסכום למשרד, הם יאלצו לקצץ בסוף חודש ינואר 72 תקני אבטחה, כאשר כל תקן שווה לשמונה שעות עבודה.

שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, אף פנה לשר האוצר, רוני בר-און, והוסיף כי השלמת התקציב נדרשת מאחר ונוספו אתרים חדשים לאבטחה – אבו דיס וחושן, וכן נוספו מחויבויות חדשות בנוגע לתנאי העבודה של המאבטחים. בוים הוסיף כי: ”התוספת הנדרשת אינה מיועדת לצורך שדרוג רמת האבטחה אלא לשמירה על רמת האבטחה כפי שבוצעה עד כה, על פי ההנחיות המקצועיות של המשטרה”.

בדיון הביעו חלק מחברי הוועדה תמיהה וביקורת על כך שביצוע האבטחה הוא בידי משרד הבינוי והשיכון ולא בידי המשטרה, ונציגת אגף התקציבים אף אמרה כי לפי דעתם יש להעביר את הסמכות לשמירה לידי המשטרה וכי החלטת הממשלה להשאיר את הביצוע בידי משרד הבינוי והשיכון התקבלה בניגוד לחוות דעתם.

יו”ר הוועדה, סטס מיסז`ניקוב: ”שמענו בדיון דעות שונות לגבי מי אמור לבצע בפועל את האבטחה באזור אולם דבר אחד חשוב – אסור לחילוקי הדעות הללו להשפיע על ביטחון האזרחים המתגוררים באזור ולכן אנחנו דורשים מאגף התקציבים להעביר למשרד הבינוי והשיכון בהקדם את התקציב החסר הדרוש להם לצורך האבטחה, מפני שאסור לשיקולים תקציביים לבוא על חשבון שמירת חיי התושבים, במיוחד כאשר לא מדובר על סכומים גבוהים כל כך”.
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.