כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה את ההצעה לתיקון המאפשרת הצבת שלטי חוצות לאורך נתיבי איילון בלבד

15/01/2008

הצעת החוק אושרה למרות התנגדותם של משרדי הפנים, המשפטים והגנת הסביבה, וכן בניגוד לעמדת משטרת ישראל. בדיון קודם שנערך בנושא, משרד התחבורה הודיע כי בטרם יגבש עמדה מקצועית, ברצונו לערוך מחקר בנושא ההשלכות הבטיחותיות של שלטי חוצות. מאחר שהמחקר לא יסתיים בחודשים הקרובים, נמנע משרד התחבורה מלהביע עמדה רשמית. יו”ר הוועדה, ח”כ גלעד ארדן, דרש כי משרד התחבורה יסיים את המחקר בהקדם האפשרי: ”תהיה לי בעיה קשה מאוד לעלות את החוק להצבעה בהמשך, מבלי שהמשרד יסיים את המחקר”.

רפ”ק ערן סדן, מהנדס תנועה ארצי במשטרה, הציג נתוני מחקר של ה-NHTSA, לפיו העתקת מבט מהדרך למשך זמן ארוך משתי שניות, מכפיל את הסכנה לתאונה או לכמעט תאונה. על-פי הנתונים שהוצגו בפני הוועדה, ב-22% מהתאונות שאירעו במהלך המחקר, נמצא שדעתו של הנהג הוסחה לפני התאונה - אם בגלל מסיחי דעת חיצוניים או אם בגלל מסיחי דעת בתוך המכונית.סדן : ”היכן שאפשר להפחית מעט מהסחות הדעת, אני מבקש מכם לעשות זאת” רפ”ק סדן המחיש לועדה כמה זמן לוקח לאדם ממוצע לקרוא שלט פרסומת והראה שמדובר בזמן מינימאלי של 2 שניות לפחות.

יו”ר הועדה, ח”כ גלעד ארדן :” צר לי מאוד על החלטת חברי הועדה. אני סבור שכאשר משטרת ישראל טוענת שהתיקון לחוק פוגע בבטיחות ועמדת משרד התחבורה עדיין נמצאת בסימן שאלה, עמדת חברי הכנסת הייתה צריכה להיות התנגדות נחרצת. כיון שמדובר בספק בנושא הבטיחות בדרכים וכאשר יש ספק בנושא העלול לפגוע בחיי אדם יש להכריע לחומרא ולא לקולא”

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.