כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הפנים אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק לתוספת של כ-5,000 שוטרים

15/01/2008

ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה אתמול לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח”כ שי חרמש וח”כ ליה שמטוב להגדלת מספר השוטרים בישראל. על פי הנוסח שאושר בוועדה, מספר השוטרים יוגדל בהדרגה עד להשגת יעד של 3.5 שוטרים לאלף תושבים בשנת 2015. לפי הצעת החוק, מספר השוטרים האזרחיים כיום עומד על כ-2.2 שוטרים לאלף איש.

ח”כ שי חרמש, מיוזמי הצעת החוק - ”מבדיקה שנערכה במדינות המערב עולה כי שם יש ממוצע של כ-4 שוטרים לאלף איש, בצרפת יש אפילו 4.5 שוטרים לאלף איש. בישראל יש בעיה של חוסר מענה משטרתי, בעיקר במגזר הכפרי. למשל באשדוד יש רק 4 ניידות משטרה לרבע מיליון איש. ביבנה אין תחנת משטרה בכלל. ב-20 השנה האחרונות לא גדל סד”ק המשטרה כלל ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם אותו מספר שוטרים גם בעוד 20 שנה. במצע מפלגת קדימה הובטח לדאוג לביטחון התושבים וזה יעד שטרם השגנו”. ח”כ ליה שמטוב, יוזמת החוק הוסיפה כי גם מפלגתה ”ישראל ביתנו” התחייבה במצעהּ להגברת הביטחון.

יו”ר ועדת הפנים, ח”כ אופיר פינס – ”משטרת ישראל סובלת ממחסור כרוני בכוח אדם – וזו הפקרות שנמשכת שנים ארוכות. חיזוק המשטרה צריך להיות בסדר עדיפות ראשון של ממשלת ישראל. לכן זו הצעת חוק ראויה וחשובה וועדת הפנים לא תיתן לא להיתקע ולהתמוסס. זו הצעת חוק שעושה הבדל ונותנת סיכוי למשטרה משודרגת”.

ודים גודון, רפרנט ביטחון פנים במשרד האוצר – ”משרד האוצר מתנגד להצעת החוק. הגברת מספר השוטרים תעלה מעל ל-1.5 מיליארד ש”ח. להערכתנו, עלות שוטר ללא הוצאות נלוות כמו דלק וניידת היא כ-220 אלף ש”ח בשנה, קרי 5 שוטרים עולים מיליון ש”ח בשנה. תקציב המשטרה גדל מדי שנה בכ-200 מיליון ש”ח אבל המשטרה מעדיפה להעביר את הכסף לטכנולוגיה, תחנות ושכירויות. הוספנו כ-100 תקנים לפיקוח על רכבות ולמלחמה בפשיעה מאורגנת”. עו”ד יואל הדר, המשרד לביטחון פנים - ” תוספות השוטרים הן תמיד ייעודיות אבל לא לתחנות המשטרה. המשרד לביטחון פנים תומך בהצעת החוק. בתקציב 2008 לא הוסיפו למשטרה תקנים, למרות שהובטחו לנו אלף שוטרים השנה”.

סנ”צ ירון מטס, ראש מדור ארגון במשטרת ישראל – ”יש בעיית כוח אדם מאוד חמורה במשטרה. יש ישובים שצמחו כמו אלעד וביתר עילית ואין שם תחנות משטרה בכלל. יש חוסר גדול מאוד של שוטרים בשטח”.

יו”ר ועדת הפנים, ח”כ פינס – ”כדי שהצעת החוק הזו תקודם חשוב שנמתן אותה וננהל משא ומתן מול האוצר. בהצעה המקורית ביקשתם 4 שוטרים לאלף איש, אני מציע להוריד את המספר ל-3.5 שוטרים לאלף איש, ולהציב תהליך הדרגתי שהיעד יושג עד שנת 2015. אנחנו חייבים שיהיה להצעה תוקף תקציבי ושהמספרים לא יישארו וירטואליים”. הנוסח המתון של הצעת החוק אושר פה אחד לקריאה ראשונה.

מר גודון, נציג האוצר - ”בעיות השורש במשטרה הן שכר ותנאי שירות של שוטר מתחיל והצמדת השכר למשרתי קבע בצה”ל. אנו תומכים בשינוי ההצמדה בין צה”ל למשטרה”. ח”כ פינס – ”אם האוצר יכין עבודה יסודית בנושא, אגיש הצעת חוק לשינוי ההצמדה. אני בעד הצורך לבחון את מנגנון השכר במשטרה. תופעת הפרישה בשנים המוקדמות פוגעת קשות במשטרה”.נציג המשטרה, סנ”צ ירון מטס הוסיף כי – ” בשנה האחרונה הפרישה אף התעצמה”.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.