כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר האוצר, רוני בר–און, אישר את המלצות הוועדה לבחינת עידוד תעשיית הסרטים בישראל

16/01/2008

רוני בר-און: "המהלך יביא למינוף כלכלי, חיזוק תדמיתה של ישראל בעולם ויוסיף מקומות תעסוקה לעובדים ישראלים"
 

שר האוצר, רוני בר-און, אישר אתמול את המלצותיה של ועדה לעידוד תעשיית הסרטים בישראל אשר בחנה את האמצעים לעידוד תעשיית סרטי הקולנוע תוך שימת דגש על משיכת הפקות זרות לישראל. שר האוצר הורה על הערכות מהירה ליישום ההמלצות אשר תדרוש חקיקה, הערכות תפעולית של רשות המיסים ופעילות לשיווק המודל.

שר האוצר, רוני בר-און אמר: "לפיתוחה של תעשיית הסרטים בישראל פוטנציאל כלכלי רב הן בהיבט של עידוד השקעות זרות והן ביצירת מקומות עבודה נוספים ופיתוח טכנולוגי בתחום. למדינת ישראל יתרונות מגוונים בתחום הפקות הסרטים; הקרבה הגיאוגרפית בין מגוון רחב של נופים, אתריה ההיסטוריים, התשתיות הפיזיות ובעיקר ההון האנושי האיכותי. אלו מחייבים אותנו לפעול על מנת לממש יתרונות אלו" השר הוסיף כי המהלך הוא חלק מתוכניותיו לאיתור כרי פעולה נוספים אשר יביאו לצמיחת המשק.

מנכ"ל האוצר, ירום אריאב אשר מינה את הוועדה התייחס להמלצות ואמר: "בשיחות שערכתי עם בכירי התעשייה הקולנועית בעולם, מצאתי שהם מברכים על המהלך מסוג זה ואף רואים בו כלי מרכזי לקידום תעשיית הקולנוע בארץ. מדינות רבות עושות מאמצים אדירים למשוך הפקות סרטים לתחומן ואני בטוח שישראל תצטרף לתחרות הגלובלית ותהווה מוקד משיכה לתעשייה הסרטים".

רו"ח פרידה ישראלי, הממונה על הכנסות המדינה (בפועל), אשר עמדה בראש הוועדה הוסיפה כי להערכתה יישום ההמלצות יתרום גם לתנופת תעשיית הקולנוע הישראלי: "הטבות המיסוי למשקיעים בסרטים ישראליים תורחבנה והפקות משותפות של מפיקים ישראליים ומפיקים זרים יזכו לתמריץ אשר ירחיב את היקף הייצוא של הסרטים הישראליים ויביא לגידול בהכנסות הענף". 

הוועדה המליצה על חבילת עידוד חדשה למפיקים זרים שיפיקו סרט בישראל, שעיקרה הפחתה של עד 20% מעלויות ההפקה של סרט בישראל, וזאת לגבי סרט במסגרתו הוצאו בישראל 8 מיליון ₪ ומעלה. בנוסף, המליצה הוועדה על חבילת עידוד שעיקרה הפחתה של עד 15% מעלויות ההפקה בישראל, לגבי קופרודוקציות שבהן תושבים זרים משקיעים 6 מיליון ₪ ויותר בסרט בישראל וזאת על מנת להביא להאצה ולהגדלת התקציבים המושקעים על ידי תושבי חוץ בקופרודוקציות של מפיקים זרים עם מפיקים ישראליים המצולמות בישראל.

הוועדה התייחסה גם לעידוד המשקיעים בסרטים ישראליים והמליצה על מדיניות מיסוי שתביא לעידוד התעשייה בארץ בדרך של ניכוי מיידי של הוצאות הפקה. הוועדה ממליצה כי ההטבות יעמדו בתוקפן במשך חמש שנים, שלאחריהן הן תבחנה מחדש.

עוד המליצה הוועדה על מנגנון שיגביר את סיוע הממשלתי לתעשיית הסרטים, כך שנושא זה ירוכז בידי יחידה אחת שתפעל לשיווק ישראל למפיקים זרים כאתר צילום אטרקטיבי, ליצירת מודעות לישראל בענף הקולנוע הבינלאומי ולמתן סיוע ומידע למפיקים זרים טרם הגעתם לישראל וכן בעת הצילומים בישראל. כמו כן פרטה הוועדה המלצות ליצירת אטרקטיביות במיסוי להפקות זרות של סרטים בישראל בתחומי מס הכנסה, מע"מ ומכס וכן אמצעים לעידוד תחום הפקות סרטי האנימציה הדיגיטאלית בישראל.

הוועדה כללה נציגים ממינהל הכנסות המדינה, רשות המסים, אגף התקציבים ומשרד התמ"ת.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.