כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר המכרות של סיירה ליאונה למנכ"ל המכון ליהלומים:" יש להמשיך בדיאלוג בין מדינותינו "

16/01/2008

אתמול, נפגש מנכ"ל קבוצת מכון היהלומים הישראלי, אלי אבידר, עם השר למכרות ומשאבים טבעיים של סיירה ליאונה, אלחאג'י אבו-בכר ג'אלו (Alhaji Abubakarr Jalloh). בפגישה השתתפו גם סגן השר ומנהל אגף השירותים הגיאולוגים במשרד המכרות של סיירה ליאונה.

במהלך המפגש סקר אבידר בפני השר את פעילות קבוצת מכון היהלומים והתמקד בפעילות אל מול המדינות מפיקות גלם. המנכ"ל עדכן את השר על כנס הגלם הבינלאומי השלישי שיתקיים ב- 11-12 בפברואר 2008 בתל אביב, והזמין אותו לקחת חלק בכנס זה.

בתשובה ענה שר המכרות של סיירה לאונה כי הוא רואה חשיבות רבה בהשתתפות בכנס וכי יתאם עם הנשיא את הרכב המשלחת שתיקח חלק באירוע כה חשוב לתעשיית היהלומים העולמית.

במהלך המפגש אמר השר כי ממשלת סיירה ליאונה בוחנת את סקטור המכרות במדינה, ובמרכזו כריית היהלומים, וזאת במטרה שתושבי המדינה יוכלו להפיק את התועלת המרבית מהמחצבים הטבעיים ששייכים להם.

השר בירך את המנכ"ל על ביקורו וציין כי הוא שמח על פתיחת הדיאלוג בין תעשיית היהלומים הישראלית לבין ממשלתו ואמר כי יש להמשיך בו בעתיד.

בהמשך היום כינסה אגודת הידידות של ישראל בסיירה ליאונה מסיבת עיתונאים לכבוד מנכ"ל קבוצת המכון. במהלך מסיבת העיתונאים עדכן אבידר את המשתתפים על השיחות אשר ניהל עם צמרת המדינה וכן סיפר על כנס הגלם הבינלאומי השלישי המתקיים בחודש הבא בישראל.

המנכ"ל נשאל האם הציע יעוץ לממשלת סיירה ליאונה באשר למדיניותה בסקטור היהלומים. בתשובה ענה: "הגעתי לסיירה ליאונה בכדי להיפגש עם הנשיא וממשלתו ולהזמינם לכנס הגלם. אני לא בעמדה בה אוכל לייעץ לממשלת סיירה ליאונה והממשלה גם אינה זקוקה לייעוץ שלי. היא יודעת בדיוק מה היא רוצה. באתי בכדי ללמוד כיצד ממשלת סיירה ליאונה מתייחסת לסקטור היהלומים, ואכן למדתי רבות".

המנכ"ל ציין כי האופן בו עבר השלטון לידי הממשלה בעקבות הבחירות הוא תעודת כבוד לממשלה ולעם של סיירה ליאונה. "הדרך בה כוננה הממשלה החדשה מצביעה על כיבוד ערכי הדמוקרטיה ואין ספק שזה שולח מסר של יציבות למשקיעים מרחבי העולם".

פורסם לראשונה בפורטל ענף היהלומים 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.