כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת "חוק הטכנאים" של חברי הכנסת גלעד ארדן ודוד טל

17/01/2008

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת "חוק הטכנאים" של חברי הכנסת גלעד ארדן ודוד טל להגבלת זמן המתנה לטכנאי ופיצוי לדוגמה בגין איחור בלתי סביר.

על פי ההצעה, כאשר טכנאי לא הגיע בזמן לתת שירות ואיחר איחור בלתי סביר, תחויב החברה לתת פיצוי כספי של מאות שקלים ללקוח שנאלץ להמתין. ההצעה כוללת שירות למוצרים הנמצאים בתקופת האחריות על פי חוק וכן נותני שירות כמו ספקי הכבלים,לווין, אינטרנט וכדומה.

כיום מחויב היצרן לתאם עם הלקוח מסגרת זמן של שעתיים לכל היותר בהן ימתין הלקוח בביתו לטכנאי לצורך ביצוע התיקון או מתן השירות. היצרנים מתעלמים ממחויבות זו וחורגים ממסגרת הזמן או שמוצאים דרכים לעקוף חובה זו ע”י התראה טלפונית .

על פי ההצעה ייאסר בכל מקרה על החברה לדרוש מלקוח להמתין לטכנאי פרק זמן של יותר משעתיים. במידה והטכנאי איחר מעל שעה ממסגרת הזמן שנקבעה יזכה הלקוח לפיצוי של 300 ₪ מהחברה וחריגה שמעבר לשעתיים תזכה את הצרכן בפיצוי של 600 ₪. הפיצוי ישולם לצרכן, ללא צורך להוכיח נזק.

ח”כ ארדן :”מטרת החוק היא לעורר את הצרכן הישראלי ולתת לו כלים שיעודדו אותו לעמוד על זכותו לקבל שירות איכותי ומקצועי. הצעה מעניקה תמריץ כלכלי לצרכנים לאכוף את החוק על החברות וקובעת כי מי שישא בעלות הכספית של המתנה ממושכת לתיקון מוצר שהתקלקל תהייה החברה שאחראית למוצר ולא הצרכן שנאלץ לבזבז שעות עבודה יקרות.”

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.