כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הנגיד בירך את המשלחת מטעם ה-OECD וציין כי הזמנת ישראל לתהליך ההצטרפות לארגון ה-OECD משקפת את מעמדו האיתן של המשק הישראלי

21/01/2008

משלחת מטעם ה-OECD, בראשות סגנית המזכ"ל, הגברת תלמה אסקי, הגיעה ארצה למטרת השקת דו-השיח בין ישראל לארגון, לאחר שה-OECD הזמין את מדינת ישראל (במאי 2007) להיות מועמדת לחברות ב-OECD.

כזכור, כנס השרים של ה-OECD אישר ב-16 במאי 2007 החלטה על פתיחת תהליך צירופן של חמש מדינות חדשות לארגון, ובכלל זה מדינת ישראל (יחד עם צילה, אסטוניה, סלובניה, ורוסיה).

בעקבות החלטה זו, ב-3 בדצמבר 2007, פרסם ה-OECD את מפת הדרכים להצטרפות ישראל לארגון. עתה הגיע משלחת מטעם ה-OECD לביקור בישראל, בו מתחיל תהליך דו-השיח עם הארגון לגבי הצטרפותה של מדינת ישראל כחברה מלאה בארגון.

הנגיד, פרופ' סטנלי פישר, בירך את המשלחת מטעם ה-OECD וציין כי הזמנת ישראל לתהליך ההצטרפות לארגון ה-OECD משקפת את מעמדו האיתן של המשק הישראלי, ותסייע להמשך הצלחת השילוב של הכלכלה הישראלית בכלכלת העולם. הנגיד ציין כי תהליך ההצטרפות יהיה כרוך בעדכוני חקיקה והתאמה לסטנדרטים המתקדמים של הארגון -- תהליך הצפוי לסייע, בין היתר, במשיכת השקעות לישראל ולחיזוק הדרוג של הכלכלה הישראלית.

עוד ציין הנגיד כי תהליך ההצטרפות והחברות בארגון ה-OECD מהווה תמריץ להמשך קידום רפורמות כלכליות בישראל.
הנגיד ציין את החשיבות שישראל רואה בקידום הצטרפותה כחברה מלאה בארגון ה-OECD.כמו כן,הבהיר הנגיד כי תהליך ההצטרפות יכלול בחינה של המדיניות הכלכלית בישראל, ובכלל זה את המצב הקיים בישראל ביחס להחלטות והמלצות ה-OECD בתחומים מגוונים, כגון השקעות במשק, פיתוח השווקים הפיננסיים, נושאים פיסקליים, איכות הסביבה, מנהל תאגידי, תחרותיות, מדע וטכנולוגיה, מידע ומחשוב, וצרכנות. הנגיד ציין את החשיבות של התאמת הסטנדרטים של ניהול המדיניות בישראל למקובל בעולם המפותח, בעיקר לאור היותו של המשק הישראלי משק קטן ופתוח לסחר ולתנועות הון עם העולם. 

הנגיד ציין לחיוב את שיתוף הפעולה בין המשרדים והגופים השונים בארץ בביצוע עבודת ההכנה הנדרשת לקראת ההצטרפות לארגון, ובכלל זה בתהליך הכנת ממורנדום שבמסגרתו תודיע ישראל לארגון מה עמדתה לגבי החלטות והמלצות ה-OECD בתחומים השונים, כמו גם שיתוף הפעולה בהקמת צוותי עבודה בינמשרדיים שיעבדו מול וועדות ה-OECD אשר יבחנו לעומק את המצב בישראל בתחומים השונים.
 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.