כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

נציגי רנו והמדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, חתמו השבוע בטקס חגיגי על הסכם לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי

24/01/2008

בכך מצטרפת רנו העולמית לתוכנית שיתוף פעולה במו"פ עם תאגידים רב-לאומיים שמפעיל המדען הראשי במשרד התמ"ת.  

נציגי רנו והמדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר חתמו השבוע בטקס חגיגי על הסכם לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי. הטקס התקיים בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה מר שמעון פרס; נשיא רנו העולמית, קרלוס גוהן ושגריר צרפת בישראל, ז'אן-מישל קאזה.

רנו מצטרפת לשבע חברות גלובליות נוספות שכבר חתמו על ההסכם במסגרת תוכנית שמפעיל המדען הראשי עם תאגידים רב לאומיים.

על פי ההסכם, רנו, שהיא יצרנית רכב גלובלית הפועלת ב-118 מדינות בעולם, תוכל לתמוך יחד עם המדען הראשי בחברות ישראליות נבחרות, המפתחות טכנולוגיות בתחום רכב ידידותי לסביבה ובמיוחד בתחום הרכב החשמלי.

רנו תעניק לחברות הישראליות, אשר ייבחרו על ידה להשתתף בתוכנית ויזכו לתמיכה בחלק מהוצאות המו"פ מן המדען הראשי, תמיכה טכנולוגית ושיווקית נוספת. המדען הראשי יסייע לרנו באיתור טכנולוגיות מתאימות, המפותחות בישראל.

נשיא המדינה, שמעון פרס, בירך את רנו על יוזמת הרכב החשמלי שלה (אשר הובילה את החברה להצטרף למסגרת השת"פ עם המדען הראשי), עת הציג את חזונו להקטנת תלותה של המדינה בנפט ומעבר לתחבורה ידידותית לסביבה.

המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, הדגיש כי טכנולוגיות להגנה על הסביבה  ולהקטנת התלות בנפט עלו בשנים האחרונות למקום גבוה בסולם העדיפויות של משרדו.

אנו פועלים לעידוד חברות ישראליות לייצר מוצרים יותר "ירוקים" ופחות מזהמים ולפתח טכנולוגיות להקטנת פליטת המזהמים, לחסכון באנרגיה ולהפקת אנרגיה מתחדשת בשיטות ידידותיות לסביבה.

מיזם המכונית החשמלית של רנו בישראל, אשר היווה את הטריגר להצטרפותה לתכנית השת"פ של לשכת המדע"ר, משתלב היטב במדיניות זו, מוסיף ד"ר אופר ואף עשוי להוביל לפריצת דרך משמעותית בתחום תחבורה ירוקה בישראל ובעולם כולו.

מנהל תכנית השת"פ עם תאגידים רב-לאומיים בלשכת המדע"ר, יעקב פישר, מסר כי יפעל כעת יחד עם אנשי רנו להגדיר תחומי עניין ספציפיים, בהם מעוניינת רנו לרכז את מאמצי הפיתוח העיקריים. בקרוב נפרסם קול קורא לחברות הישראליות, הפועלות בתחום, להגיש הצעות לשיתוף פעולה במו"פ עם רנו, ציין פישר.

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.