כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

תקציב הרשות לניירות ערך לשנת 2008 גדל ב-10 מיליון לעומת שנת 2007 והוא יעמוד על 117 מיליון שקל

24/01/2008

ועדת הכספים, בראשותו של סטס מיסז`ניקוב, אישרה אתמול, ברוב של שמונה בעד, אפס מתנגדים ונמנע אחד – ח”כ יעקב ליצמן, את תקציב הרשות לניירות ערך, שיעמוד בשנת 2008 על 117 מיליון שקל, עשרה מיליון יותר מאשר בשנת 2007.

46 מיליון מהתקציב מופנים למשכורות לעובדי הרשות (מיליון וחצי יותר מבשנת 2007), מתוכם 4 מיליון לשעות נוספות. עלות שכרו של יו”ר הרשות החדש, פרופ` זוהר גושן, תעמוד על 770 אלף שקל, 26 אלף שקל יותר מאשר בשנת 2007, של היו”ר היוצא, משה טרי.

6 מיליון שקל מוקצבים להוצאות נלוות, הכוללות בין היתר 4 מיליון שקל לנסיעות בארץ ולאשל. 17 מיליון שקל מופנים לאחזקה (שני מיליון יותר מבשנת 2007), מתוכם 12 מיליון שקל לשכר דירה עבור משרדי הרשות בתל אביב ובירושלים ו – 11 מיליון שקל מוקצבים לפעילות מקצועית (2.5 מיליון יותר מאשר בשנת 2007), הכוללת הוצאות משפטיות, השתתפות בכנסים מקצועיים, ביקורת בתאגידים, יעוץ לרשות ו – 1.2 מיליון שקל לאירוח הוועידה השנתית של ארגון יוסקו בשנת 2009, אליו צפויים להגיע מאות משתתפים מכל העולם.

תקציב הפיתוח של הרשות יעמוד בשנת 2008 על 14 מיליון שקל (תוספת של 1.3 מיליון) ו – 7 מיליון יופנו לסעיף מערכות מידע הכולל אחזקת מחשבים. על קשרי חוץ בינלאומיים תוציא הרשות בשנת 2008 400 אלף שקל ועל יעוץ אסטרטגי 200 אלף.

לרשות 160 עובדים, מתוכם 137 עובדים מקצועיים – כלכלנים, חשבונאים ומשפטנים, ועוד 16 פרקליטים בפרקליטות מחוז תל אביב.

מספר התאגידים והקרנות שהציעו ניירות ערך לציבור עולה בהתמדה באופן משמעותי – כיום מפקחת הרשות על 845 תאגידים, לעומת 783 בשנת 2007, וכן מפקחת על 1064 קרנות נאמנות, לעומת 1000 בשנה שחלפה.

טרי אמר בישיבה כי ”התקציב המאושר לא יספיק לנו והיו”ר הבא, גושן, יצטרך להתמודד עם זה. משימות האכיפה צריכות לגדול וכבר מתחנו למכסימום את היכולות שלנו, לכן אל תופתעו אם נבוא אליכם בהמשך השנה עם דרישות לתוספות תקציביות. הבנק העולמי קבע כי רמת הפיקוח של הרשות על שוק ההון היא במקום החמישי מבין 175 בעולם, כלומר אנחנו מדורגים במקום מהגבוהים בעולם בהגנה על משקיעים. לפי דעתי גם מבחינת רמת השקיפות אנחנו נמצאים במקום דומה”.

יו”ר הוועדה, סטס מיסז`ניקוב: ”על חשיבות הרשות כגוף מפקח על שוק ההון אין צורך להרחיב והגידול בתקציב הרשות נובע מהדרישות המשתנות של הרשות מבחינת כוח אדם, הכוללות שמירה על מקצועיות מרבית, כישורים מיוחדים והכשרה של העובדים הקיימים לצד תוספת של כוח אדם בעל מיומנות וניסיון, על מנת להתאים את הרשות להתפתחויות בשוק ההון ולהשתלבותה בשוקי ההון בעולם”.

בדיון השתתפו חברי הכנסת יצחק בן ישראל, סופה לנדבר, ניסן סלומיאנסקי, שלי יחימוביץ`, חיים אורון (ג`ומס) ראובן (רובי) ריבלין, יצחק וקנין, רוברט אילטוב, שי חרמש, אברהם מיכאלי ומשה שרוני.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.