כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שר התמ"ת אלי ישי אישר להפיץ תזכיר חוק המאמץ את ההמלצות של ועדת ההיגוי לאכיפת חוקי עבודה

28/01/2008

סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי: "ההסכמות שגובשו בוועדת ההיגוי מבטאות גישה חדשנית בתפיסה משותפת של סולידריות חברתית אשר במרכזה זכויות העובד".

סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי, אישר ליועץ המשפטי של משרדו עו"ד מיכאל אטלן להפיץ תזכיר חוק המאמץ המלצותיה של ועדת ההיגוי לאכיפת חוקי עבודה.

המלצות הועדה ניתנו בחודש יוני 2007 וכללו הטלת עיצומים כספיים והליכים פליליים נגד מעסיקים ונגד מזמיני שירותים בענפי הניקיון, השמירה וההסעדה, פירוט רכיבי השכר בחוזים שבין קבלנים לבין מזמיני שירות, מתן אפשרות לעובד לתבוע את מזמין השירותים בהליך אזרחי ותגבור מערך האכיפה.

הועדה מונתה בחודש אפריל 2006 על ידי מנכ"ל משרד התמ"ת דאז רענן דינור, בהסכמת ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים שרגא ברוש, בשמם של 11 ארגוני מעבידים, ויו"ר הסתדרות העובדים הכללית החדשה עופר עיני.

בוועדה השתתפו נציגי הצדדים והיו חברים בה: יו"ר הועדה, אלי פז, סמנכ"ל בכיר במשרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן וע"ד שלמה יצחקי ממשרד התמ"ת, עו"ד דורית טנא-פרצ'יק ועמי כהן מההסתדרות, אבי ברק ואורי רובין מלשכת התיאום ושאול מרידור וליאור אגאי ממשרד האוצר.

תזכיר החוק מאמץ את המלצות הועדה כאמור, אשר הינן פרי של דיונים אינטנסיביים על רקע הפרות חוזרות ונשנות על חוקי עבודה במיוחד בקרב אוכלוסיות עובדים חלשות ותוך תפיסה הדדית כי "אכיפה יעילה של שכר וזכויות סוציאליות, היא דרך ראויה להילחם במימדי העוני שרק גדלים עם השנים ולטפל בתופעה הקשה עליה מצביע דוח העוני לפיה עובדים מצויים מתחת לקו העוני" (דו"ח הועדה (2007), עמ' 7). ההסכמות שגובשו בוועדה מבטאות גישה חדשנית בתפיסה משותפת של סולידריות חברתית אשר במרכזה זכויות העובד.

השר אלי ישי פנה אתמול במכתב לשר המשפטים וביקש את תמיכתו בקידום החקיקה בכלל ובזירוז ההליכים בפרט.

השר ישי ציין כי על מנת לייעל את האכיפה, הצעת החוק מכילה הליך מינהלי להטלת עיצום כספי על מעבידים ומזמיני שירות בענפי הניקיון, השמירה וההסעדה בגין הפרות על חוקי העבודה. כמו כן, ובשים לב לתופעה של הפרת זכויות עובדי קבלן, עובדים הנמנים בין העובדים החלשים במשק, מוצע להטיל אחריות אזרחית ופלילית על מזמיני שירות בענפים אלו.

 

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.