כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ד"ר אלי אופר, ניהל את המפגש הראשון של הוועדה המשותפת ליישום ההסכם לשיתוף הפעולה במחקר ופיתוח בין דנמרק וישראל

5/02/2008

השת"פ בין המדינות יתבסס על התוכנית האירופית 'יורוסטארס' ועל תמיכה בחברות קטנות ובינוניות.

המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, ניהל בשבוע האחרון את המפגש הראשון של הוועדה המשותפת ליישום ההסכם הבילטראלי לעידוד שיתוף פעולה במחקר ופיתוח תעשייתי בין דנמרק וישראל.

ההסכם, שנחתם באוגוסט האחרון בקופנהגן, מאפשר, לראשונה, תמיכה משותפת בפרויקטי מו"פ דניים - ישראליים.

המפגש הראשון נערך בישראל, ובעתיד תיפגש הועדה לסירוגין בישראל ובדנמרק.

בראשות ארבעת חברי הוועדה הדנים, עמד מר הנס-מילר פֶּדֶרסֶןHans Müller Pedersen ,מנהל הסוכנות הדנית הממשלתית למדע, טכנולוגיה וחדשנות, ובדיונים השתתף אף שגריר דנמרק בישראל, מר א. קרסטן דמסגארד A. Carsten Damsgaard, על אף שאינו חבר ועדה מן המנין, כדי להדגיש את חשיבותם של דיונים אלה ליחסי הכלכלה והמסחר בין שתי המדינות.

את חברי הועדה ליוותה משלחת עסקית שכללה נציגי 6 חברות דניות. נציגים אלה קיימו, במקביל לדיוני הוועדה, מפגשים אישיים עם נציגים של כ-20 חברות ישראליות, במטרה לאתר שותפויות מתאימות לפרויקטי המו"פ.

מתימו"פ, מרכז התעשייה הישראלית למחקר ופיתוח, שתאם את המפגשים, דיווח כי כהכנה לאירוע, נסרקו למעלה מ- 200 חברות ישראליות, מהן נבחרו החברות הישראליות בעלות ההתאמה הטובה ביותר לפעילות מול החברות הדניות.

פרויקטים בילטראליים שגובשו במהלך היום יוגשו לאישור ומימון התוכנית האירופית "יורוסטארס" (EuroStars).

המדען הראשי, ד"ר אלי אופר, הסביר כי יורוסטארס היא תכנית תמיכה אירופית חדשה, והראשונה הנותנת מענה מיוחד לתמיכה בחברות קטנות ובינוניות.

התכנית מעודדת את החברות הללו לאתר בשווקים הבינלאומיים הזדמנויות לשת"פ במחקר ובפרויקטים חדשניים באמצעות גישה נוחה וקלה יחסית למענקי מו"פ. אופר הוסיף עוד כי תכנית השת"פ עם דנמרק תהיה הראשונה שתעשה שימוש מיוחד ביורוסטארס ככלי לעידוד שת"פ במו"פ בילטראלי, ומיוחדת בדגש שתיתן לחברות קטנות ובינוניות.

רועי פישר, הנספח המסחרי של משרד התמ"ת להולנד ולדנמרק, ציין כי ישנו דמיון בין דנמרק וישראל בהיותן מדינות קטנות, בעלות מובילות בינ"ל ברמה ובהשקעה הלאומית במחקר ופיתוח. פישר ידע לספר כי "הממשלה הדנית משקיעה באופן מסורתי בעיקר במחקר אקדמי.

הם הגיעו לארץ לפני כשנה על מנת ללמוד מהנסיון הישראלי, והחליטו לאמץ את מודל ההשקעה במו"פ תעשייתי כפי שמצא את ביטויו בהסכם שנחתם".

בדנמרק מתגוררים כיום כ- 5.4 מיליון תושבים. שיעור ההכנסה לנפש בדנמרק הוא מהגבוהים באירופה והוא עולה על 32 אלף דולר לנפש. דנמרק היא שותפה מלאה באיחוד האירופי, למרות שהעדיפה לדבוק במטבע המקומי (הקורונה הדנית) ולא להמירו ביורו.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.