כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

פנייה לשר ישי : "הדק את הפיקוח והענישה כנגד מעסיקים המפלים לרעה אמהות טריות"

6/02/2008

לקראת יום האם ובשל התרחבות תופעת האפליה כנגד אמהות טריות, או אמהות לעתיד, בשוק העבודה, פנה, גלעד דיין, מנכ"ל jobby.co.il , לוח חיפוש העבודה באינטרנט, לשר התמ"ת בדרישה להקים יחידת פיקוח שתפקידה יהיה להעניש מעסיקים מפלים.

"האפלייה כנגד אמהות טריות בשוק העבודה מחמירה, וישנן תופעות הגובלות כבר בהטרדה ממש. שמעתי כבר על מיקרים של מעסיקים שביקשו מאימהות להביא התחייבות כתובה של המטפלת שאם האם תתעכב בעבודה היא תישאר עם הילד " כך אומר גלעד דיין, מנכ"ל Jobby , לוח חיפוש העבודה באינטרנט, שפנה לקראת יום האם לשר התמ"ת אלי ישי בבקשה להקים יחידת פקחיות שתיאבק נגד אפלית האמהות.

על פי הצעתו של דיין, הפקחיות יתחזו לאמהות טריות ויגיעו לראיונות עבודה על מנת להעניש מעסיקים אשר מעלים בראיונות עבודה שאלות שמטרתן לבדוק את סידורי ההשגחה על הילדים, כשהתשובות להן משמשות כבסיס לאפליית המרואיינות לתפקיד ביחס לשאר המועמדים.

במכתבו כותב דיין: "כמנכ"ל לוח Jobby.co.il ושל סוכנות ההשמה ניצן משאבי אנוש, אני שומע פעמים רבות על נשים צעירות הנשאלות בראיונות עבודה שאלות לגבי הורות, קיימת או מתוכננת, וזאת בניגוד לחוק.

נשים אלו נאלצות לפרט בידי מי ישאירו את הטיפול בילדיהם הרכים ולספק רשימת מטפלים פוטנציאליים, וקרובי משפחה אשר יגיעו במקומן לגן / בית הספר במקרה שהילד חולה וכדומה, על מנת לעבור את משוכת ראיון העבודה ולמצוא חן בעיני המראיין. על אף שחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה אוסר על שאלות מסוג זה, העדר האכיפה גורם לכך שבמקומות רבים מתעלמים מחוק זה. "

"הקמתה של יחידת אכיפה עשויה להפחית את חוסר ההוגנות בשוק העבודה כלפי מועמדות אמהות, שהרי שאלות מסוג זה אינן נשאלות כאשר מדובר בגברים שהינם אבות צעירים. אנו חיים בתקופה שבה הורים רבים חולקים באופן שווה בנטל, אך עם זאת מעסיקים צופים יותר העדרויות  מנשים ולכן מפלים אותן בקבלה לעבודה גם אם שאר מאפייניהן מתאימים לדרישות התפקיד. אני פונה אלייך כיום, ימים ספורים לפני יום האם, כמעסיק שבחר באופן מודע להעסיק בחברתו רוב של נשים שהינן אמהות, ומרשה זו לעצמי בבחינת נאה דורש נאה מקיים.  כולי תקווה כי תענה במהרה לדרישתי וכי תפעל לצמצום האפליה הקיימת כיום בשוק העבודה. " כותב דיין לישי.

לוח Jobby, הלוח לחיפוש עבודה, עלה לאוויר בשנת 2005, וכיום הוא כולל מאגר תפוצה של 180,000 מועמדים המחפשים עבודה.

בכל רגע נתון ניתן למצוא באתר למעלה מ- 12 אלף משרות ומעל ל- 60 אלף מחפשי עבודה.

באתר מערכת סטטיסטיקות המאפשרת למנהליו לקרוא את המגמות המתרחשות בשוק העבודה ולנתחם.

בנוסף למשרות מציע אתר Jobby פונקציות מתקדמות הכוללת שירות עריכת סרטון תדמיתי עבור החברה שמחפשת עובדים ועבור מועמדים המעוניינים להעלות קורות חיים מצולמים, שירות שכתוב קורות חיים ועוד.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.