כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

אוריאל לין:"קצת מוזר שבישראל של היום מוטל מכס על יבוא ציוד רפואי בטענה של הגנה על תוצרת הארץ"

6/02/2008

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, פנה לשר האוצר, ח"כ רוני בר-און, בדרישה לבטל לחלוטין את המכסים שעדיין נותרו על יבוא ציוד ואביזרים רפואיים מארצות שלישיות (שלישראל אין עימן הסכם סחר חופשי), גם אם קיים ייצור מקומי של המוצרים:

"בהמשך למדיניות הממשלה, בעקבות החלטתה משנת 1991, לחשיפת המשק ליבוא מתחרה והפחתת מכסים, קצת מוזר שבישראל של היום מוטל מכס על יבוא ציוד רפואי בטענה של הגנה על תוצרת הארץ. זוהי מדיניות אנכרוניסטית שאין לה מקום במיוחד בכל הקשור ביבוא מוצרים בתחום הרפואי."

על יבוא מוצרי ציוד רפואי או אביזרים רפואיים, המשמשים בעיקר את המוסדות הרפואיים בארץ, מוטלים מכסים בשיעור של עד 12% רק אם הם מיובאים לארץ מארצות שלישיות, שאין למדינת ישראל עימן הסכם אזור סחר חופשי, כמו סין, יפן, אוסטרליה, הודו, ניו-זילנד, מדינות דרום אמריקה ועוד. 

באיגוד לשכות המסחר מעריכים כי ההפסד להכנסות המדינה כתוצאה מביטול המכס על יבוא ציוד רפואי מארצות שאין למדינת ישראל עימן הסכם אזור סחר חופשי הוא מזערי.

לטענת לין, אין מדובר ביבוא מארצות האיחוד האירופאי או מארה"ב או שורת מדינות נוספות עימן יש לישראל הסכמי סחר חופשי. "הגם שיהיה הפסד שולי ביותר להכנסות המדינה, עצם קיומו של המכס והאישורים הנדרשים להענקת פטור ממנו יוצרים סרבול ביורוקרטי המכביד מאוד על יבוא הציוד הרפואי."

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.