כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שאול צמח, מנכ"ל משרד התיירות: "לנגיד לא תהיה ברירה אלא להוריד את הריבית"

7/02/2008

אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות: "חולשת הדולר תגרום לאובדן של 7,000 מועסקים בענף התיירות"

בועידה השנתית של הפורום לקידום התיירות שנוהל ע"י המרכז ללימודים אקדמיים הבהיר מנכ"ל משרד התיירות שאול צמח, כי לדעתו "לנגיד בנק ישראל לא תהיה ברירה אלא להוריד את הריבית במטרה למנוע את היחלשות הדולר".

יחד עם זה, צמח הסביר שהורדת הריבית לא בהכרח תפתור את הבעיה של שער הדולר לפרק זמן ארוך אלא עשויה להוות פתרון ביניים לפרק זמן קצר.

צמח הסביר ששוק היעד המרכזי לתיירות לישראל הינו צפון אמריקה המגלה סימנים מדאיגים של גלישה למיתון.

אם אכן צפון אמריקה תגלוש למיתון עולה מכך ששוק יעד מרכזי לתיירות לישראל עלול להיפגע.

צמח הוסיף שהחלשות הדולר בתקופה האחרונה והתחזקות השקל פוגעת ללא ספק בביקושים לתיירות, דבר הפוגע כצפוי בכל תעשיית התיירות המקומית.

צמח פתח את הועידה השנתית של הפורום לקידום התיירות במסגרת יריד התיירות IMTM  2008 שעסק בנושא "איכות השירות בתיירות – המשימה הלאומית".

אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות הבהיר במסגרת הכנס כי חולשת הדולר גורמת לירידת הכנסות צפויה של כ 150 אלף תיירים שלא יגיעו לישראל, לגריעת 7,000 מועסקים פוטנציאלים בענף התיירות בשל השינויים החדים בשערי החליפין וחולשת הדולר.

פרופסור רמי פרידמן, מהמרכז ללימודים אקדמיים הדגיש במהלך הכנס את הצורך בהכשרה מקצועית מלאה לעובדי הענף כחלק משלים באיכות השירות הניתנת לתיירים הנכנסים לישראל.

כמו כן, הדגישו פרופסור פרידמן ויו"ר אל-על פרופסור איזי בורוביץ' כי החילופים התכופים בתפקידי הניהול במשרד התיירות אינם תורמים למדיניות יציבה וארוכת טווח, דבר שכמובן פוגע בפעילות המשרד ובתקציבי השיווק העומדים לרשותו.

IMTM הנו האירוע השנתי המרכזי של ענף התיירות בישראל ומטרתו לעודד את התיירות הנכנסת, היוצאת ותיירות הפנים בישראל, ולהדק את שיתוף הפעולה עם מדינות רבות ברחבי העולם.

זו השנה ה – 14 שבה התקיים היריד ברציפות.

לצד המדינות הזרות השתתפו ביריד גם נציגים ישראלים - עמותות תיירות מכל רחבי הארץ, חברות תעופה מלונות, חברות להשכרת רכב, וספקי שירותים בתחום התיירות.

היריד אורגן על ידי חברת "ארטרא" בע"מ ו- Israel Travel News ונערך בחסות משרד התיירות, התאחדות המלונות בישראל, התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל והעמותה לתיירות ת"א-יפו.
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.