כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בשורה לבעלי בניינים ודירות–חיסכון של 3750 דולר לדירה על חיזוק הנכס והתאמתו לעמידה בתקנים של רעידות אדמה

10/02/2008

ועדת הכספים של הכנסת, בראשותו של ח”כ סטס מיסז`ניקוב, אישרה בשבוע שעבר, את הצעת החוק הממשלתית המעניקה פטור ממס מכירה על בניינים ודירות שמחירם יעלה בעקבות השתבחות הנכס לאחר התאמתו לתקני העמידה ברעידות אדמה (תמ”א 38).

בעקבות בקשת מיסז`ניקוב, הכניסה רשות המיסים לחוק גם תוספת לפיה יוענק פטור ממע”מ (15.5 אחוז) לבעלי הבניינים והדירות על התיקונים, השיפוצים והעבודות שיבוצעו לצורך השבחת הנכס והכנתו לעמידה בתקני רעידות האדמה.

מנתונים של רשות המיסים, עולה כי שווי המע”מ על עבודות אלה, לבניין בן 12 דירות, עומד על 45 אלף דולר, כלומר חיסכון של 3750 דולר לכל דירה.

הצעת החוק קובעת כי השתבחות הנכס תהיה בעקבות חיזוק המבנה לפי תוכנית החיזוק מפני רעידות אדמה, הרחבת יחידות הדיור הקיימות במבנה והתקנת מעלית במבנה. הפטור יינתן גם לכיסוי ההוצאות הנלוות הכרוכות בהשבחת הנכס.

מיסז`ניקוב: ”מדוחות שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי במקרה של רעידת אדמה בארץ עלולים להיגרם נזקים קשים למבנים רבים, במיוחד מבנים ישנים וכאלה שאינם חזקים מספיק ולא עומדים בתקנים הנדרשים. לכן יש לעודד בעלי בניינים ודירות לחזק את הנכסים נגד רעידות אדמה על יד הטבות כלכליות והקלות במיסים. מדובר בהצעה ששווייה אלפי דולרים לכל דירה, כאשר המרוויחים הגדולים מהצעת החוק יהיו מעמד הביניים ומטה ובעלי הבניינים והדירות בפריפריה”.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.