כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סוף להמתנה ולויכוח עם נציגי שימור הלקוחות

10/02/2008

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של חברי הכנסת גלעד ארדן ואלי אפללו המקלה על הצרכן את ההתנתקות מספקי שירות .

יו”ר ועדת הכלכלה ויוזם החוק ח”כ גלעד ארדן :”ישנו פער בלתי סביר בין הקלות שבהתקשרות עם ספק שירות לבין הקושי להתנתק. תהליך ההתנתקות שאמור להיות פשוט ומיידי, תובע היום מהצרכן להשקיע בו זמן ואנרגיה, ומלמד על התשה שיטתית ומכוונת. לרוב, הצרכן מטורטר על ידי העסק, ופעמים רבות הודעת הניתוק איננה מיושמת והוא נדרש לשלם עבור העסקה גם שבועות רבים לאחר שביקש להתנתק ממנה.

על פי ההצעה יחייבו הספקים לפני כל התקשרות בעסקה ממושכת, למסור לצרכן מידע מלא בדבר משך העסקה, ודרכי ההתנתקות ממנה . הספק יחויב לעדכן בכתב את הצרכן לגבי משך הזמן שנותר לו לסיום תקופת ההתקשרות, בחשבונית החודשית. כמו כן,הספק יידרש לאפשר לצרכן להודיע על רצונו להפסיק את השירות גם בדואר, בטלפון, בפקס או בדואר אלקטרוני וההודעה בדרכים אלה תחשב כאילו התקבלה במשרדי הספק מיד עם מסירתה.

לפי ההצעה הספק יחויב עם תחילת מתן השירות למסור ללקוח מספרי טלפון, פקס וכתובת דואר אלקטרוני שהודעה אליהן באופן חד צדדי על ידי הצרכן בצירוף פרט מזהה תחשב כהודעת התנתקות והחל ממועד מסירתה לא ניתן יהיה לחייב את הצרכן בעלות נוספת.

על נותן השירות ייאסר לחייב את הצרכן בגין העסקה לאחר מועד ההתנתקות שנמסר, במידה ולא פעל כך, יחויב הספק לשלם לצרכן פיצוי לדוגמא, בנוסף להשבת התשלומים וללא צורך בהוכחת נזק.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.