כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

איגוד החברות הציבוריות לרשות המסים:"יש לאמץ את כללי ה-IFRS לתוך דיני המס עד כמה שאפשר"

12/02/2008

"המדינה החליטה לשנות את שיטת הדיווח החשבונאי, מוכרחים למצוא דרך שהכללים יאומצו עד כמה שאפשר והחברות תפעלנה על פיהם".  
 
"אם המדינה החליטה לאמץ את תקני הדיווח הכספיים הבינלאומים IFRS לתוך התקינה הישראלית מן הראוי שגם דיני המס יאמצו אותם ורק לגבי נושאים ספציפים מסויימים יש לקבוע כי לצרכי מס יש לתאם את הרווח כאילו היה מדווח לפי כללי התקינה הקודמים" כך טוען איגוד החברות הציבוריות, בתגובה להחלטת רשות המיסים, שלא לאמץ את התקינה החשבונאית הבינלאומית (ה-IFRS) לתוך דיני המס.

השבוע צפויה פגישה בין האיגוד להנהלת רשות המסים בנושא.

לטענת מנכ"ל האיגוד, גד סואן, "כבר לפני שנתיים וחצי נקבע על אימוץ התקינה החדשה, ונקבע על דעת כולם שמ-2008 מאמצים את התקינה החדשה. כל הנהלת חשבונות צריכה להיות לפי הכללים החדשים. לא יתכן שרשות המסים תדרוש מהחברות המדווחות לפי כללי ה- IFRS להכין דוח התאמה לצרכי מס שמתבסס על הרווח המדווח לפי התקינה הישראלית הקודמת.

לדברי סואן, מדיניות רשות המסים מטילה נטל עצום על החברות, בכך שהן מחויבות בהגשת דו"ח אחד לפי השיטה החדשה, ובהכנת דו"ח נוסף לרשויות המס לפי השיטה הישנה. מעבר לעלויות הגדולות הכרוכות בכך דרישה זו מגדילה את הסיכון לחברות הציבוריות בעיקר בשל החשש לתיקון דוחות שעלולים לגרום לתביעות ייצוגיות.

לדבריו, לו רשות המסים הייתה נוקבת בפרק זמן קצוב ליישום ה-IFRS בדיני המס, ניתן היה להשלים עם כך. "לו היו אומרים שזה לשנה אחת, אפשר לחיות עם זה, למרות שזו עבודת פרך ולמרות שיש לכך השלכות משפטיות שונות. אך אם ירצו שיעשו את זה עוד שנה ועוד שנה – כבר ישכחו איך עושים את השיטה הישנה ועכשיו לך תתחיל לחזור להסטוריה. הנטל הזה יגבר ויילך ככל שינקפו השנים ונתרחק מהתקינה הקודמת וכח אדם חדש שלא "ידע את יוסף" יצטרך ללמוד גם את הכללים הישנים שכבר לא יהיו רלבנטים. מוכרחים למצוא דרך שהכללים יאומצו עד כמה שאפשר והחברות תפעלנה על פיהם", אמר.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.