כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

איגוד לשכות המסחר דורש מדואר ישראל לחדול מהפרת ההסדר עם המכס בנוגע לשחרור דואר בינלאומי מהיר

14/02/2008

האיגוד מאיים לנקוט בהליכים משפטיים במידה והדואר לא יחזור בו מפעולותיו ויפסיק לשחרר דברי דואר בינלאומי מהיר של כל לקוחותיו באופן אוטומטי ללא ידיעתם וללא אישורם.

חברות רבות הציפו בימים האחרונים את איגוד לשכות המסחר בתלונות על כך שדואר ישראל מפר באופן בוטה את חוק יסוד חופש העיסוק ואת ההסדר שלו עם המכס, ומשחרר דברי דואר בינלאומי מהיר (EMS) של כל לקוחותיו באופן אוטומטי, במסגרת רשימון קולקטיבי, ללא ידיעתם וללא אישורם.

החל מתחילת חודש פברואר 2008, נקבעו תהליכי עבודה חדשים בין חברת הדואר לבין מינהל המכס, אשר הותאמו לנהוג בכל בתי המכס: לפיהם טובין המיובאים באמצעות דואר בינלאומי מהיר (EMS)המצריכים תשלומי מכסים והפקת רשימון יבוא, ניתן לשחרר באמצעות עמיל מכס, לשכות שירות לסחר חוץ או סוכן מכס אשר זכה במכרז מטעם חברת דואר ישראל.

חיזוק לכך נמצא בהודעה שפרסמה רשות המסים ביום 6/02/08, לפיה אזרח אשר מעוניין בכך, יוכל להתיר את המשלוח מהמכס באמצעות כל סוכן מכס אחר וכן באמצעות לשכת השירות או לשחרר את המשלוח בעצמו ישירות במרכז המיון בתל אביב, ללא כל מגבלה. התהליך מאפשר קבלת התרה ממוכנת מול אתר האחסון של חברת דואר ישראל, כפי שנהוג ביחס לאתרי האחסון בכל בתי המכס.

עד אז תהליך השחרור בדואר ישראל היה רק ללקוחות שהיו מעוניינים לשחרר  דרך סוכן המכס מטעם חברת הדואר.

באיגוד לשכות המסחר פנו בדחיפות אל אריק פוחצ'בסקי, מנהל תחום תכנון וחבילות בחברת דואר ישראל, רונן סימג'י, מנכ"ל חברת געש, בדרישה שיחדלו מלבצע את השחרור בדואר חבילות ביד אליהו דרך חברת געש (אשר זכתה במכרז מטעם חברת דואר ישראל).

לדברי אמיר שני, יו"ר ועדת הכספים של איגוד לשכות המסחר, "אנו נראה בחומרה רבה שחרור חבילות של לקוחות שאינם מעוניינים בכך דרך חברת געש ואף ננקוט בהליכים משפטיים באם נדרש לכך". לטענתו, לא יתכן שדואר ישראל יתנה שירות בשירות, ויחייב את הלקוחות על הבאת החבילה לביתם בתשלום עבור שירותי עמילות מכס.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.