כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

ועדת המחקר של לשכת המדען הראשי במשרד התמ"ת אישרה 26 תוכניות מחקר ופיתוח במסגרת קרן המו"פ, בהיקף השקעה של 61 מיליון ₪

18/02/2008

המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר:"התוכנית לקידום התעשייה המסורתית נועדה לשחזר את המהפך שעברה תעשיית העילית בישראל.  בשנת 1990 עמדו היקפי היצוא של תעשיית העילית בסדרי גודל דומים לאילו שבתעשייה המסורתית, אך כעבור 15 שנה יצוא ההיי-טק גדל פי 6, בעוד התעשייה המסורתית נותרה דורכת במקום".

בשנת 2007 פנו ללשכת המדען הראשי 70 חברות מתעשייה מסורתית והגישו 84 פרוייקטים חדשים בהיקף תקציב מבוקש של 206 מ' ₪, מתוכם אושרו ע"י הוועדה 75 פרויקטים בתקציב של 120 מ' ₪ מהם השתתפות המדינה בהיקף של 67 מיליון ₪.

ועדת המחקר בראשותו של המדען הראשי בתמ"ת, ד"ר אלי אופר, אישרה 26 תוכניות מו"פ חדשות ל-23 חברות בהיקף השקעה כולל של 61 מיליון ₪, מתוכם 26.1 מיליון ₪ מענקי מו"פ מתקציבי המדען הראשי.

7 תוכניות בתחומים אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה אושרו ע"י הוועדה בהיקף השקעה של 19.5 מיליון ₪ (מתוך תקציב מבוקש של 31.8 מיליון ₪), מענקי המדינה לפרויקטים הללו הסתכמו ב-7.9 מיליון ₪.

4 תוכניות בתחומים ביוטכנולוגיה ותרופות אושרו ע"י הוועדה בהיקף השקעה של 8.2 מיליון ₪ (מתוך תקציב מבוקש של 15.5 מיליון ₪),כאשר מענקי המדינה הסתכמו ב-3.6 מיליון ₪. 

3 פרוייקטים בתחום ציוד רפואי אושרו בוועדה בהיקף השקעה של 10.5 מיליון ₪ (מתוך תקציב מבוקש של 20.3 מיליון ₪), מתוכם מענקי המדען הראשי הסתכמו ב-4.2 מיליון ₪.       

2 פרוייקטים בתחום תקשורת הוועדה אישרה בהיקף השקעה של 7.8 מיליון ₪ (מתוך תקציב מבוקש של 11.6 מיליון ₪), מענקי המדינה לפרוייקטים אלה הסתכמו ב-3.1 מיליון ₪.

פרוייקט אחד בתחום תוכנה אושר  בהיקף תקציבי של 1.4 מיליון ₪ (מתוך תקציב מבוקש של 2.2 מיליון ₪), ומענק בהיקף 0.7 מיליון ₪.

9 פרוייקטים בתחומים אחרים אושרו בהיקף השקעה של 13.6 מיליון ₪ (מתוך תקציב מבוקש של 19.7 מיליון ₪) , כאשר מענקי המדינה לפרויקטים הנ"ל הסתכמו ב-6.6 מיליון ₪.

מלשכת המדען הראשי נמסר כי מבין הפרויקטים שאושרו בישיבת וועדה זו, 7 פרויקטים אושרו לחברות התעשייה המסורתית. סך התקציבים שאושרו ע"י ועדת המחקר עבור התוכניות הללו הגיעו ל-6.6 מיליון ₪, מענקי המדינה הסתכמו ב-3.3 מיליון ₪.

התוכנית הייעודית למו"פ במפעלי התעשייה המסורתית הושקה ע"י לשכת המדען הראשי באוקטובר 2005 תוכנית ייעודית במטרה לפתח אסטרטגיה חדשה המבוססת על בידול טכנולוגי, שיביא ליתרונות תחרותיים בשוק המקומי והעולמי. יוזמה זו תאפשר למפעלים המסורתיים לקדם ולהטמיע בהתמדה תהליכי חדשנות טכנולוגית.

המדען הראשי ד"ר אלי אופר מציין כי התוכנית לקידום התעשייה המסורתית נועדה לשחזר את המהפך שעברה תעשיית העילית בישראל.  בשנת 1990 היקפי היצוא של תעשיית העילית עמדו בסדרי גודל דומים לאילו שבתעשייה המסורתית, אך כעבור 15 שנה יצוא ההיי-טק גדל פי 6, בעוד התעשייה המסורתית נותרה דורכת במקום.

עוד ציין ד"ר אופר כי במהלך שנת 2007 פנו ללשכת המדען הראשי 70 חברות מתעשייה מסורתית והגישו 84 פרוייקטים חדשים בהיקף תקציב מבוקש של 206 מ' ₪, מתוכם אושרו ע"י הוועדה 75 פרויקטים בתקציב של 120 מ' ₪ מהם השתתפות המדינה בהיקף של 67 מיליון ₪. חלק הארי של החברות המסורתיות הפונות ללשכת המדען הראשי הינן חברות קטנות ובינוניות .

מרבית החברות הללו חסרות תשתית מחקרית מבוססת או גישה למו"פ. יישום התוכנית לתמיכה בתעשיות המסורתיות בלשכת המדען הראשי מביא לשינוי הקונספציה בקרב חברות אלו וההטבות הייעודיות לתחום זה מביאות לחיזוק התשתית המחקרית בקרבן ולשינוי בגישתן למו"פ.

 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.