כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

קרן המטבע הבינלאומית פרסמה בסופ"ש את הדו"ח המלא על כלכלת ישראל לשנת 2007

19/02/2008

בדיון שנערך במועצת המנהלים של קרן המטבע על הדו"ח, צוין כי ביצועיה של הכלכלה הישראלית לשנת 2007 הינם יוצאי דופן וכי הם משקפים הן את יישום המדיניות והן את הצמיחה הגלובלית שאפיינו את השנה האחרונה.

מועצת המנהלים שיבחה את המדיניות המוניטארית שהצליחה להביא לייצוב הציפיות האינפלציוניות ואת המדיניות הפיסיקלית החזקה שהביאה לאיזון תקציבי בשנת 2007.

בהתייחסה לשנת 2008, הדגישה מועצת המנהלים של הקרן את תמיכתה בעמידה ביעדים הפיסיקליים אותם הגדירה הממשלה.

שר האוצר, רוני בר-און, התייחס לדו"ח ואמר כי: "זהו ביטוי נוסף לחוזקו של המשק הישראלי, להצלחת המדיניות הכלכלית ולחובת הממשלה להמשיך במדיניות פיסקאלית אחראית תוך זיהוי המרכיבים שיבטיחו צמיחה בת קיימא. שמירה נוקשה על יעד ההוצאה הממשלתית, המשך מתווה הורדת החוב הציבורי ועמידה ביעד הגירעון לצד רפורמות מבניות במשק והליכי הפרטה מדורגים, הביאו לצמיחה מואצת וליציבות הכלכלה. הדו"ח משבח את התנהלות הממשלה ומחזק את הצורך בהמשך הובלת מדיניות אחראית, אשר העבירה את עודפי הכנסות המיסים לטובת הפחתת החוב הלאומי".

השר ציין כי דו"ח הקרן מצטרף להעלאת דירוג האשראי של ישראל בחברות הדירוג ומדגיש את הישגיה החיוביים של כלכלת ישראל אשר הביאו לשיפור ניכר באמינות הבינלאומית.

נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, התייחס לדו"ח ואמר: "אני שמח שהדירקטורים של קרן המטבע בדיון על הדו"ח, שהכינה המשלחת בעת ביקורה בארץ לפני כחודשיים, בירכו את הישגיו של המשק הישראלי ותמכו בהמשך המדיניות התקציבית ומדיניות הריבית ששתיהן תורמות בחיוב להצלחת המשק".

כזכור משלחת קרן המטבע בראשותו של Jorg Decressin ביקרה בארץ בחודש דצמבר האחרון, במהלך הביקור המשלחת בחנה את המדיניות הפיסיקלית והמוניטארית ואת השלכות המדיניות על המשק הישראלי.

במהלך הביקור נפגשה המשלחת עם שר האוצר והנהלת משרד האוצר, נגיד בנק ישראל והנהלת הבנק, נשיא התאחדות התעשיינים, מזכ"ל ההסתדרות הכללית, ועדת הכספים של הכנסת, בנקים, חברות ביטוח וגופי השקעות.

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.