כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מיני ישראל משיקה את ממשלת הילדים של ישראל

21/02/2008

לקראת חגיגות 60 שנה למדינה מיני ישראל משיקה את ממשלת הילדים של ישראל – פרויקט דמוקרטי ראשון בעולם.

המיזם המהפכני בשיתוף משרד הפרסום לצעירים, "ציבלין תקשורת צעירים"החתום על הקריאייטיב והתוכן של הפרויקט

מיני ישראל, הגדול והמתקדם מבין 45 פארקים דומים הפזורים ברחבי העולם, בשיתוף משרד הפרסום לצעירים "ציבלין תקשורת צעירים" יצאו בימים הקרובים בפעילות ייחודית לרגל חגיגות 60 שנה למדינה ומשיקים את "מיני ממשלת ישראל" - ממשלת הילדים של ישראל, שתתפקד כממשלת צללים לממשלה "האמיתית" ובשיתוף פעולה איתה. זהו פרויקט דמוקרטי ראשון מסוגו בעולם.

ממשלת הילדים של ישראל הינה  יוזמה של מנכ"ל פארק מיני ישראל, חיים רוגטקה, שמטרתו חינוך של כלל הילדים תושבי הארץ ( ללא הבדל לאום,  דת, מין) ללמוד ולהתנסות בהליך הדמוקרטי של בחירות וניהול ממשלה.

במסגרת המיזם, יוכלו ילדים בגילאים 7-13 להציע עצמם לבחירות לממשלת הילדים. הבחירות תהיינה ארציות ופתוחות להשתתפות כל בני המשפחה , חברים ותלמידים ובכך  תיהפך לפעילות שתסחף את כל תושבי המדינה. בממשלת הילדים  יהיו שרים המקבילים לשרי הממשלה והיא תדון בנושאי דה-יומה אך בהיבט של הילדים, כאשר הפעילות תהיה א- פוליטית.

חיים רוגטקה, מנכ"ל מיני ישראל: "ממשלת הילדים של ישראל הינה הזדמנות שבה כל תושבי מדינת ישראל כולל הילדים יוכלו לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית. במסגרת שיתוף פעולה נבקש כי חברי ממשלת הילדים יזכו לקבל מעת לעת "שיעורים" ודוגמאות מחברי הכנסת והשרים האמיתיים בכל הקשור בהלכי דמוקרטיה, חינוך לסובלנות וכדומה. יבקרו במשכן הכנסת ויזכו להיפגש עם חברי הכנסת, שרים ועם נשיא המדינה. בכוונתנו כי הממשלה הנבחרת תיכנס לקונצנזוס ותוצג בפני נשיא המדינה ויו"ר הכנסת בסמוך לערב יום העצמאות ובכוונתנו לרתום לתהליך גם מוסדות לימוד אקדמיים, שרים בגמלאות בעלי גישה חינוכית, חברות נבחרות וערוצי מדיה".

במסגרת הפעילות של ממשלת הילדים יעסוק, לדוגמה, שר התחבורה הנבחר בנושאי בטיחות בדרכים ממבטם של הילדים, השר להגנת הסביבה יעסוק באיכות הסביבה בהיבט הילדים, שר התיירות יעסוק בקידום תיירות ילדים לישראל ועוד.

בימים הקרובים יפורסמו מגוון האפשרויות להירשם למיזם לבחירת השרים לממשלת הילדים של ישראל, כאשר המתמודדים (הילדים) יתבקשו להוכיח כשרון, ידע, יוזמה, כריזמה ותכונות נוספות ויתבקשו לעמוד במשימות שונות שיצריכו הפגנת ידע, פתרון חידות הקשורות לידיעת הארץ ואזרחות.
בשלבים המתקדמים של הפעילות, יציגו המתמודדים קמפיין בחירות בסיוע אנשי מקצוע ופרסומאים ממשרד הפרסום לצעירים "ציבלין תקשורת צעירים". 50 המתמודדים הסופיים יוצגו לבחירה ארצית.
על פי התכנון,  ממשלת הילדים של ישראל תוצג לקראת יום העצמאות באירוע חגיגי בהשתתפות אישי ציבור שייערך  במיני ישראל ויועבר בשידור טלוויזיוני ישיר.


 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.