כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

סניף רביעי לרשת מרפאות "קשר" של ד"ר בועז רפפורט בקיבוץ גליל ים

24/02/2008

בעקבות הצלחת שלושת סניפי רשת מרפאות "קשר" שהקים ד"ר רפפורט בחיפה ובצפון הארץ, נפתחה מרפאה חדשה של הרשת בקיבוץ גליל ים ליד הרצליה, לטיפול בתושבי השרון והמרכז.

"הפרעת קשב פוגעת בכמה וכמה תחומי תפקוד", מסביר ד"ר רפפורט (52), "ולכן האבחון וההתערבות צריכים להיות רב-תחומיים, כולל מעקב אחר המשפחה".

לצורך כך, עורך ד"ר רפפורט למטופליו קואוצי'נג (אימון אישי) לתקופה מוגדרת בת כ-10 מפגשים, ככלי מרכזי בטיפול.

בנוסף, ניתן לעבור במרפאה החדשה והיפיפייה של "קשר" בקיבוץ גליל ים, אבחונים שונים לאיתור הפרעות קשב אצל מבוגרים, אנשי עסקים, נערים וילדים, וכן סדנאות למבוגרים עם הפרעות ריכוז וקשב (כולל סטודנטים לפני לימודים אקדמיים), סדנאות לילדים, הורים ומורים ותרפיה קבוצתית דרך לימוד ותרגול אומנויות לחימה.

"אנשים עם בעיית קשב וריכוז מסתכלים אחרת על החיים ועל העולם וחבל שברוב המקרים, האנשים שמסביבם – הורים, מנהלים, חברים ובני זוגם – מתייחסים  למה שהם לא רואים, במקום להתעניין בדברים הנהדרים שהם כן רואים!".
כך, במשפט אחד מבהיר רופא הילדים ד"ר בועז רפפורט (52) משהו מעולמם המיוחד של אנשים הסובלים מהבעיה הזו.

ועתה, לאחר שפיתח שיטה רחבה לאבחון וטיפול בילדים ומבוגרים עם בעיית קשב וריכוז (ADHD), וקרוב לשלוש שנים אחרי שהקים בחיפה את הסניף הראשון והמצליח של מרפאת "קשר" לטיפול בבעיות קשב וריכוז, פתח ד"ר רפפורט סניף נוסף, רביעי במספר, של מרפאת "קשר" בקיבוץ גליל-ים בכניסה להרצליה.


המסלול המקצועי של ד"ר בועז רפפורט הוא יוצא דופן – רופא מומחה ברפואת ילדים אשר פנה ללימודי רפואה בגיל 30, תפקד במשך שנים כרופא בקהילה ובהתפתחות הילד.

בשלב מסויים מחליט ד"ר רפפורט לשנות את ייעודו המקצועי ופונה לטיפול בילדים ומבוגרים עם בעיות קשב וריכוז – תחום שנחשב מאז ומתמיד כשטחם הבלעדי של מאבחנים מהתחום הדידקטי והרגשי.

זו גם הסיבה בגללה "קשר" מוגדרת כמרפאה, לא כמכון, כמו שנהוג בדרך-כלל בטיפול בבעיות דומות. זאת, כדי להדגיש כי בראשה עומד רופא מומחה, שבסיס הידע שלו הוא רפואי. את הצד הדידקטי והרגשי מספקים אנשי מקצוע מומחים אשר שייכים לצוות המרפאה.

"מכיוון ש-ADHD נחשב לליקוי נוירולוגי-גופני המתבטא בהתרחשות של מעין קצרים חשמליים במוחו של המטופל", מסביר ד"ר רפפורט. "ניתן לקרוא לתופעה  "תקצורת" (ההיפך מתקשורת), כיוון שהיא גורמת ל'קצר" בקשר של המטופל עם הסביבה".

"ריכוז מקרה" – כך מגדיר ד"ר רפפורט את השיטה הייחודית שפיתח לאיבחון וטיפול באנשים הלוקים ב-ADHD, והוא מסביר: "הפרעת קשב פוגעת בכמה וכמה תחומי תפקוד, ולכן האבחון וההתערבות צריכים להיות רב-תחומיים, כולל מעקב אחר בני משפחה אחרים. אנו מכנים זאת 'לחשוב רחב'.

המחקרים מצביעים על כך שב-80 אחוז מהמקרים, הפרעת קשב וריכוז היא משותפת ליותר מבן משפחה אחד. גישת 'ריכוז מקרה' מבוססת על ריכוז כל המידע הקשור בקשיי ההתמודדות של המטופלים ובני משפחתם אצל גוף אחד המצוי בכל פרטי המקרה הייחודי, כולל בדיקות מעקב ועדכונים לגבי אבחונים נוספים וכן התערבויות רלוונטיות שבוצעו לאורך זמן.

כל אלה מספקים תמונה כוללת לגבי התקדמות המטופלים ושיפור ההתמודדות עם הפרעת הקשב בחיי היום יום.

לצורך כך, ממקד ד"ר רפפורט את הטיפול בקואוצי'נג (אימון אישי) לתקופה מוגדרת בת כ-10 מפגשים, ככלי מרכזי שיעזור למטופל להתמודד עם ההשלכות של בעיית הקשב והריכוז שלו. בנוסף, מציעה המרפאה החדשה והמעוצבת בקפידה, בקיבוץ גליל ים, שורה של שירותים לתושבי השרון ומרכז הארץ שהם או בני משפחתם לוקים ב-ADHD.

בין היתר, מציעה המרפאה אבחונים להפרעות קשב למבוגרים, לנערים וילדים, המשכי טיפול במסגרת המרפאה וביצוע בדיקות מעקב. כמו כן מבצועות במסגרת המרפאה סדנאות להורים, למורים, לסטודנטים וילדים, המכשירות אותם להתמודדות עם התופעה הנקראת הפרעת קשב וריכוז..

ד"ר בועז רפפורט – רקע מקצועי
מנהל רשת מרפאות "קשר" לאיבחון וטיפול בבעיות קשב וריכוז ADHD. ארבעת סניפי המרפאות פועלים בחיפה, בקיבוץ שדות ים, בקרית חיים ובקיבוץ גליל ים.

ד"ר רפפורט הוא בהכשרתו רופא מומחה ברפואת ילדים וכן רופא להתפתחות הילד.

בוגר הפקולטה לרפואה ב"טכניון" בחיפה, תושב חיפה אשר חי ועבד בעבר כרופא משפחה בקיבוץ גלעד, רופא ילדים בבית-חולים הכרמל בחיפה, רופא ילדים עצמאי, רופא התפתחותי במכון להתפתחות הילד ב"שרותי בריאות כללית" ורופא התפתחותי במרפאה הארצית להפרעות קשב וריכוז של "מכבי שרותי בריאות" בהרצליה.

ד"ר רפפורט מנחה אחת לכמה שבועות את תוכנית הבוקר "שעה של בריאות" המשודרת בימי שישי בבוקר ברדיו חיפה FM107.5, ועונה על שאלות מאזינים בנושאי הפרעות קשב וריכוז ובנוסף, מרכז את הפורום להפרעת קשב וריכוז בפורטל ל"היות בריא" www.2b-bari.co.il)).

אתר המרפאה : http://www.kesherclinic.com/

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.