כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

הממונה על שוק ההון הטיל קנסות על חברות הביטוח כלל, מגדל והראל אשר פעלו בניגוד להוראות חוזר השמאים

25/02/2008

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ידין ענתבי, הטיל עיצומים כספיים על חברות הביטוח כלל, מגדל והראל בשל ליקויים שנתגלו ביישום הוראות חוזר ביטוח 2002/7 שמאות ביטוח רכב (חוזר השמאים).

הביקורות שערך הממונה על שוק ההון הצביעו על הפרת הוראות החוזר הנוגעות לטיפול חברות הביטוח בתביעת ביטוח רכב רכוש. כך למשל, לא קיימו החברות את חובתן למסור דוח שמאי סופי והצעת תיקון למבוטח. בנוסף, מצא הממונה ליקויים בהתנהגות החברות בהליך בחירת השמאי על ידי מבוטחים וכן התנהלות העשויה להשפיע על שיקול דעתו של שמאי הרכב, תוך פגיעה באי התלות שלו.

חברות נוספות, עליהן הטיל ענתבי קנסות בחודשים האחרונים הן: ביטוח ישיר, ספרינג, גלעד ומנורה מבטחים. על חברת ביטוח ישיר הוטל קנס בשל מבצע אותו הנהיגה בניגוד להוראות האוסרות על חברת ביטוח לתת מתנות או הטבות יקרות ערך שאינן חלק מעסקת הביטוח. קרנות הפנסיה ספרינג וגלעד נקנסו בשל איחור בהגשת הדוחות הכספיים לשנת 2006 ואילו חברת הביטוח מנורה מבטחים, נקנסה בגין איחור בהגשת נספח לדוח האקטוארי בביטוחי חיים.

הקנסות אשר מסתכמים לסך של כ-430,000 ₪, הם תוצאה של מדיניות האכיפה בה נוקט הממונה על שוק ההון אשר באה לידי ביטוי בביקורות אותן מבצע אגף שוק ההון בקרב חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קופות הגמל וסוכני הביטוח.

הממונה על שוק ההון, ידין ענתבי, ציין בהקשר זה כי "במארג הכוחות שבין חברת הביטוח למבוטח קיים באופן טבעי חוסר איזון לטובת חברת הביטוח. הוראות הפיקוח על הביטוח נועדו לשמור על האינטרסים של המבוטחים ולתת בידם כלים שיקלו עליהם במימוש זכויותיהם. אין ספק כי הפרת הוראות אלו פוגעת במבוטחים".

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.