כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

מכשיר שפותח בישראל יציל את ראייתם של מיליוני מבוגרים בעולם

27/02/2008

בשורה טובה למיליוני מבוגרים בארץ ובעולם אשר לקו במחלת העיניים AMD.

חברת NOTAL VISION  בסיוע זיו-אב הנדסה ומתכננים ומעצבים ישראלים נוספים פיתחה מכשיר רפואי ביתי לאבחון ולמעקב שוטף אחר התקדמות מחלה, התוקפת את רשתית העין של בני 60 ומעלה ועלולה להביא לעיוורון.

המכשיר לבדיקה ביתית הנקרא  Foresee Home TM, מדווח לחולה באופן מיידי על כל שינוי במצב המחלה, ומונע בכך פגיעה בלתי-הפיכה בראייה.

מדובר במכשיר רפואי חדש ומקורי שפותח בישראל ויאפשר למיליוני אנשים בכל רחבי העולם שלקו במחלת העיניים AMD – age related macular degeneration, לבצע בביתם בדיקה עצמית של התקדמות המחלה.

המחלה, אשר פוגעת במקולה, אותו איזור ברשתית האחראי על מיקוד הראיה, מביאה לאובדן חלקי או מוחלט של הראיה.

הבדיקה העצמית מאפשרת לחולים שכבר אובחנו כסובלים מפגיעה בראיה, לעקוב באופן שוטף אחר מצבם, מבלי שיצטרכו להגיע לבדיקות אצל הרופא או במעבדות של מרכזים רפואיים.

האבחון העצמי המוקדם יתריע על שינוי והחולה יוכל לקבל טיפול בזמן, לפני שתחול הידרדרות קשה, בלתי הפיכה.

המכשיר החדש, הנקרא Foresee Home TM, תוכנן ופותח על-ידי  מדעני ומהנדסי  חברת NOTAL VISION, המתמחה בפיתוח פתרונות לאבחון מוקדם ומעקב אחר AMD, כאשר חברת "זיו-אב הנדסה" סיפקה את  התכנון המיכאני והפלסטי ,תוך התמודדות עם אילוצי תקינה רפואית, עלויות ליצור המוני, ומגבלות משתמש סופי יחודיות.

מדובר במכשיר בדיקה שולחני, אליו מצמיד החולה את עינו, ואשר מודד במהירות ובדיוק רב האם חל שינוי מהותי במצב המקולה.

במידה ואכן חל שינוי, תופיע על צג המכשיר הודעה הקוראת לחולה להגיע במהירות לטיפול אצל רופא העיניים שלו. מחירו של המכשיר בחו"ל הוא כ-1,500 דולר ועל פי ההערכה, הוא יירכש בעיקר על-ידי חולים פרטיים שייעזרו במימון של קופות החולים בהן הם חברים, או באמצעות הביטוחים הרפואיים שלהם.

רקע על מחלת העיניים AMD:
מחלת ה- AMD (ניוון מקולרי התלוי בגיל = Age Related Macular Degeneration) היא מחלת עיניים קשה הגורמת לירידה ביכולת מיקוד הראייה, עד כדי עיוורון.

בגלל השכיחות הגבוהה שלה, מהווה המחלה את הסיבה העיקרית לליקויי ראיה ולעיוורון בקרב מבוגרים מהגיל השלישי.

היא אינה גורמת לכאבים ולעיתים ההידרדרות כלל אינה מורגשת. על-פי נתוני AMDAI – הארגון הבינלאומי של חולי AMD, אחד מכל 6 אנשים בעולם בגילאי 60 ומעלה לוקה במחלה ונאלץ להתמודד עם "כתמים עיוורים" בשדה הראיה, ערפול ראיה ואובדן היכולת להתמקד ולהבחין בפרטים.

החולים מתקשים לבצע פעולות חיוניות כמו קריאה, כתיבה, צפייה בטלוויזיה, וגם יכולתם לנוע בחופשיות ממקום למקום נפגעת קשות.

ממחקרים חדשים שפירסם הארגון בשנים האחרונות עולה כי נוסף על הנזקים הידועים שגורמת המחלה לראייה, נמצאו בקרב רבים מהחולים סימנים לנזקים נפשיים כמו התפתחות דיכאון, בין היתר בגלל הפגיעה בעצמאות התנועה שלהם.

במחקרים נמצא כי סיכויו של חולה AMD לפתח דיכאון קליני, גדולים פי 3 מאלו של האוכלוסייה הכללית.

אצל חלק מהחולים אף נתגלו נטיות אובדניות.

לדברי ראשי הארגון, גילויים של נזקים אלה, וכן העובדה שיש כיום טיפולים רפואיים חדשניים שעוצרים את ההתדרדרות במצב העייניים, מדגישים את חשיבותם של האבחון המוקדם ושל בדיקות המעקב התקופתיות אחר המחלה, במיוחד בקרב מבוגרים בני 60 ומעלה.

רקע על חברת נוטל ויז'ן:
חברת נוטל ויז'ן נוסדה בשנת 2000 ע"י רופאי עיניים ממרכזים רפואיים מובילים בישראל. החברה פיתחה פתרון דיאגנוסטי ראשון מסוגו (מוגן בפטנט) לגילוי מוקדם ולניטור של ניוון מקולרי של רשתית העין – AMD.

מטה חברת נוטל ויז'ן, אשר מעסיקה למעלה מ- 30 עובדים, ממוקם במרכז ת"א, ויש לה שלוחה פעילה בארה"ב.

רקע על חברת זיו-אב הנדסה:
חברת "זיו-אב הנדסה" עוסקת מזה 17 שנה במתן שירותי מו"פ (מחקר ופיתוח), תכנון מוצרים וייעוץ הנדסי לעשרות פרויקטים טכנולוגיים מורכבים ורב-מערכתיים, ציבוריים ופרטיים, בארץ ובעולם.

משרדי החברה ממוקמים בקיבוץ בארות יצחק והיא מעסיקה כ-50 מהנדסים נבחרים. בין לקוחותיה הבולטים: קודאק, HP, אורבוטק, פלסן סאסא, סולל, אינוויטרוג

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.