כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

בית המשפט דחה את עתירת חברת גזגל לראות בהורדת מחירים של פזגז כתחרות בלתי הוגנת וניסיון לעשיית עושר שלא במשפט

28/02/2008

בית המשפט: "כל תחרות שתביא להוזלת מחירים, להתייעלות ולקבלת שירות אדיב וטוב יותר, תחרות מבורכת היא".

שופטת בית המשפט השלום בהרצליה, אירית מני-גור, דחתה עת עתירת חברת גזגל, כנגד פזגז, בטענה שזו נקטה במדיניות הורדת מחירים שמהווה תחרות בלתי הוגנת ועשיית עושר שלא במשפט.

טענת גזגל התבססה על מבצעים מיוחדים ואטרקטיביים שהוצעו לתושבים בהרצליה ובכפר סבא. פזגז טענה מנגד באמצעות עורכי הדין תמר בזק-רפפורט ומתן מרידור ממשרד אגמון ושות', כי מדובר בצעדים תחרותיים לגיטימיים וכי התובענה נולדה בעקבות משא ומתן בין הצדדים שלא עלה יפה, לרכישת גזגל על ידי פזגז.

השופטת מני-גור כתבה בהחלטתה כי "פזגז פעלה באופן לגיטימי במסגרת התחרות בשוק הגז, תחרות שמיטיבה עם הצרכן ובמסגרתה המחירים צונחים מטה. כל שעשתה הוא בגדר ניסיון להגדיל את מצבת לקוחותיה, ובמקרים מסויימים לשמר את לקוחותיה הקיימים".  

השופטת ציינה כי: "גזגל לא הביאה בפני בית המשפט כל ראיה משכנעת לפיה פזגז הציעה מחירים נמוכים שעומדת מאחוריהם מטרה שאיננה כלכלית גרידא וכן מצאתי כי גזגל לא נפגעה משמעותית ממעשיה של פזגז".

"סבורני שתחרות זו שנקטה בה פזגז, היטיבה בסופו של יום עם הצרכן, ולא גרמה לכך שיישאר ספק אחד בשוק הגז. יש להצטער שגזגל לא מצאה לנכון להתחרות ולהתייעל, אולי בכיוון אחר שלא על דרך הוזלת מחירים נגדית, אלא התועלות בשירות לצרכן, דוגמת אדיבות, זריזות וכדומה", כתבה השופטת מני-גור והוסיפה: "כל תחרות שתביא להוזלת מחירים, להתייעלות ולקבלת שירות אדיב וטוב יותר, תחרות מבורכת היא"

השופטת דחתה כאמור את עתירת גזגל וחייבה אותה בתשלום הוצאות בסך 30,000 ₪.

חברת פזגז יוצגה כאמור על ידי עורכי הדין תמר בזק-רפפורט ומתן מרידור ממשרד אגמון ושות'.

עו"ד מתן מרידור, התייחס להחלטה ואמר: "החלטת בית המשפט מהווה תזכורת לאמת בסיסית שמתחרים לא יעילים נוטים לשכוח – התחרות היא כלי שמטרתו היא טובת הצרכן. תחרות מביאה להורדת מחירים ולשיפור השירות והמוצר, פעולות שנעשו במקרה זה על ידי פזגז. הוכח כי מי שמרוויחים מהתחרות בין החברות הם הצרכנים ובית המשפט קבע שראוי לעודד תחרות שכזו ולא לפגוע בה. ראוי לציין כי גם חברת גזגל המשיכה לפעול בהצלחה לאחר המבצעים המדוברים ואף נמכרה לאחר מכן לחברת דורגז".    

פס"ד פזגז-פוגל  פס"ד פזגז-פוגל
הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.