כלכלה, עסקים- פורטל אקונומיסט
 
 
 
 
 
 
ארכיון

שרגא ברוש: "מצבם של המפעלים בשדרות ובעוטף עזה הולך ומידרדר - הנזקים הגיעו כבר ליותר מ-60 מיליוני שקלים, 300 עובדים כבר עזבו "

3/03/2008

מצבם של המפעלים בשדרות ובעוטף עזה הולך ומידרדר מיום ליום. הנזקים הישירים והעקיפים הגיעו כבר ליותר מ-60 מיליוני שקלים ו- 300 עובדים כבר נטשו את המפעלים. כך מסר שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים.

ברוש קורא לממשלה, להענות ליוזמתו של שר הביטחון, אהוד ברק, לתת עדיפות למפעלים בשדרות ובעוטף עזה במכרזים של הממשלה. הכוונה, שהמפעלים באזורים אלו, יזכו במכרזים ממשלתיים גם אם יגישו הצעה היקרה ב- עד 15% מההצעה הזולה ביותר. זאת בתנאי שיעמדו בשאר תנאי המכרז. להערכתו של ברוש, הענות הממשלה ביוזמה זו עשוייה להביא לרכישות ממשלתיות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה מהמפעלים באזורים אלו.

ברוש קורא לממשלה להעניק הטבות מס גם לעובדי המפעלים המתגוררים מחוץ לשדרות ועוטף עזה. מדובר במתן זיכוי מס לשיעור של 13% לכ-1,000 עובדים המהווים כ-20% מעובדי המפעלים באזור.

לדברי ברוש, כדי לשמור על חוסן הלאומי, יש לדאוג מעבר לחוסמנו הביטחוני, גם לחוסנינו הכלכלי והחברתי. לכן אנו מחוייבים דווקא בימים קשים אלה, העוברים על ישובי שדרות ועוטף עזה, לדאוג כי המפעלים ימשיכו לעבוד בתפוקה מלאה וימשיכו לפרנס אלפי עובדים המתגוררים בשדרות ובישובי עוטף עזה.

כן מבקש ברוש מהממשלה להאריך לשנת 2008 את מתן ההנחות בארנונה (שיעור של 50%) כפי שניתן בשנים 2005 – 2007. ברוש דורש, כי הממשלה אף תחזיר לעשרות המפעלים באזור, את תוצאותיהם בגין המיגון.

לדבריו, על הממשלה לתת תוספת תקציבית מיוחדת בכלי הסיוע הממשלתיים למפעלים בשדרות ובעוטף עזה. מדובר, בין השאר, בהטבות הקשורות לחוק עידוד השקעות הון ותקציבי המדען הראשי.

כן מבקש נשיא התאחדות התעשיינים כי הממשלה תעמיד תקציב של כ-5 מיליוני שקלים להכשרת עובדים בשדרות ועוטף עזה. 
 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה  הדלק בהZרקור

אודות אקונומיסט

חדשות כלכלה

פורומים כלכלה

מאמרים כלכלה

לינקים נבחרים

מי אנחנו

כלכלה

הנהלת חשבונות

כלכלת משפחה

לימודי שוק ההון

חברי המערכת

שוק ההון

שירותי מחשוב

כלכלה

מחשבונים

פרסמו אצלנו

נדל"ן

דיני מקרקעין

שוק ההון

מידע פיננסי

תקנון האתר

פרסום ומדיה

משכנתא

פנסיה

רוטנברג עו"ד גירושין 

צור קשר

ספורט ובריאות

פנסיה

יזמות

עסקים קטנים

RSS

טכנולוגיה

ייעוץ מס

משכנתאות

פורקס

       
       

חדשות כלכלה, עסקים , שוק ההון, משכנתא אקונומיסט.

דרונט בניית אתרים
© כל הזכויות שמורות לפורטל כלכלה, עסקים אקונומיסט בע"מ.